Jedzenie dla mózgu

Odżywiamy się dobrze, bo chcemy być  zdrowi. Musimy jednak również zadbać o nasz mózg, aby mógł dobrze i sprawnie funkcjonować.

Istnieją grupy produktów, które znacznie wpływają na nasze dobre samopoczucie. Niestety, tak się dzieje, kiedy sięgamy po węglowodany. To one, dzięki przemianom biochemicznym, powodują wydzielanie w organizmie serotoniny.

Serotonina jest tzw. hormonem szczęścia. Powstaje w błonie śluzowej jelita dzięki dwóm składnikom – tryptofanowi i właśnie węglowodanom. Pamiętajmy więc, że aby poprawić sobie nastrój, musimy sięgać po węglowodany, ale, co ważne, muszą być one złożone, by unikać zbyt gwałtownych skoków glukozy we krwi. Dobrym źródłem będą tutaj makarony i pieczywo pełnoziarniste, warzywa. Jest to bardzo dobre pożywienie dla naszego mózgu. Z pewnością dzięki zdrowej i dobrej diecie będzie nam się łatwiej myślało, szybciej łączyło fakty i lepiej zapamiętywało.

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >
Tagi: żywienie