Dieta i ruch - ich wpływ na mózg

Zdrowy tryb życia jest bardzo ważny. W końcu dbamy o najważniejszą osobę w naszym życiu – o siebie. Oczywiście, wszyscy rozumieją wpływ zdrowej diety i ruchu na ciało.

Nie każdy zastanawia się natomiast, jaki związek mają one z funkcjonowaniem umysłu i samopoczuciem. Wiemy, że czujemy się o wiele lepiej, kiedy o siebie dbamy. Podczas uprawiania sportu wydzielają się endorfiny – hormony szczęścia, które powodują, że nastrój znacznie się poprawia. Wzrasta też samoocena i mamy więcej energii.

Jak wykazali naukowcy, endorfiny wpływają nie tylko na poziom nastroju, lecz także na sprawność poznawczą. Według badaczy uprawianie sportu 3 razy w tygodniu powoduje przyrost istoty szarej i białej, co jakby odmładza nasz mózg i sprawia, że poprawiają się uwaga, koncentracja i pamięć. Istnieje bowiem zależność między wagą a funkcjami poznawczymi. Im stajemy się lżejsi, tym bardziej poprawiają się nasze zdolności poznawcze.Zadbajmy więc zarówno o ciało, jak i o umysł.

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >