Co znaczy waga dla nastolatka?

Wielu nastolatków nie postrzega dobrze swojego ciała. Stosuje diety, często zachowuje się destruktywne, sięgając chociażby po niezdrowe tabletki, niestety szeroko dostępne. Zapominają oni o tym, co najistotniejsze, czyli o zdrowiu. Pamiętajmy, że to ono jest najważniejsze, a często my błędnie postrzegamy swoje ciało.

 

Często koncentrujemy się na wzorcach z mediów, które nie są przedstawiane autentycznie, ale w myśleniu młodych ludzi kojarzą się z byciem szczęśliwym. Zapominamy, albo nawet nie myślimy o tym, że nie ma ideałów, że dużą rolę grają tu narzędzia, dzięki którym poprawia się zdjęcia, aby wyglądały lepiej. A co najważniejsze – zapominamy o tym, że znacznie bardziej cenniejsze jest to, co mamy w środku, że tak naprawdę liczy się nasza osobowość, to, że jesteśmy w czymś wyjątkowi, że mamy cenne umiejętność, że jesteśmy jacyś.

Wybierz najlepszy pakiet dietetyczny

Wygląd to jedynie opakowanie, które i tak się zmienia. Weźmy pod uwagę, że będąc nastolatkiem nasze ciało się zmienia, przeżywa burzę hormonów i to, jaki kształt nabierze w ostateczności, będzie widać dopiero po kilku latach. Oczywiście, bardzo ważne jest, aby zdrowo się odżywiać, jeść regularnie, uprawiać sport. Bez tego nie będziemy czuć się dobrze. Równie istotny jednak jest nasz rozwój osobisty – to, jacy jesteśmy, w czym możemy czuć się wyjątkowi. Pamiętajcie też, że to rodzice powinni o nas dbać, a więc to do nich trzeba zgłaszać się ze swoimi problemami. Rozmowy wiele dają.

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >
Tagi: dieta, emocje