Co powinieneś zawsze mieć w swojej kuchni?

Nie pierwszy raz poruszany jest temat odpowiedniego przygotowania listy zakupów. Dlaczego to jest aż tak ważne? Twoje zakupy generują jakość twojej diety oraz wydatki, które ponosisz na swoje odżywianie.

Wiadomo, że na zakupy głodnym się nie chodzi. Tak samo wiadomo, że w większości przypadków brak listy zakupów powoduje chaotyczny zakup produktów, które chcemy, ale tak naprawdę ich nie potrzebujemy. I, niestety, są to często zestawy pustych kalorii, które niespecjalnie przyczyniają się do zdrowia i szczupłej sylwetki. Kupując różne produkty staraj się czytać informacje na opakowaniach: zwróć uwagę na ilość porcji, które zaleca producent (zawsze może się okazać, że 3 producenckie porcje to jedna Twoja…), zawartość tłuszczów nasyconych i tłuszczów trans oraz sprawdź, czy skład produktu nie jest przeładowany sztucznymi wzmacniaczami smaku, zapachu i tak dalej.

Jeśli masz ułożony jadłospis, sprawa jest prosta, patrzysz, co potrzebujesz, zapisujesz i robisz odpowiednie zakupy. Nie mając wcześniej zaplanowanej diety (a zachęcam do uprzedniego planowania), możesz zdać się na klasyczną, zdrową listę zakupów, którą zaprezentuję poniżej:

Kupując zdrowe produkty, zawsze wybierz: świeże warzywa i owoce, mrożone warzywa i owoce (wrzucasz na wodę i patelnię i już masz pół dania za sobą). Kup świeżą rybę lub mięso drobiowe bez skóry. Znakomicie i szybko możesz ugotować, upiec lub usmażyć te produkty. Z półek sklepowych weź półtłusty nabiał. Zawsze może stanowić on Twoją przekąskę lub być elementem większego posiłku. Jadłeś tofu? Jeśli nie, koniecznie wypróbuj to wysokowartościowe białko roślinne, dające się usmażyć, upiec i ugotować, zdrowo sycąc Twoje ciało. Z produktów węglowodanowych kup brązowy ryż, kaszę gryczaną, jaglaną, pęczak lub quinoa. Przygotowanie tych produktów trwa od 15 do 30 minut, a ich spożywanie to zapewnienie sobie błonnika, cennych minerałów i długo uwalnianej energii, potrzebnej doCo powinieneś zawsze mieć w swojej kuchni? efektywnego wykonywania Twoich codziennych zajęć. Dobrym pomysłem jest zakupienie miksów sałat lub innej zieleniny z tego rodzaju (jeśli nie uznajesz pakowanych sałat). Te produkty to szansa na bazę dla Twojej zdrowej sałatki. Zwieńczeniem zakupów powinno być uzupełnienie zapasów o herbatę zieloną, ziarna kawy i wodę mineralną.

Tych kilka prostych produktów daje możliwość przygotowania szybkich i zdrowych posiłków i przekąsek. Zobacz, jak łatwo możesz uniknąć kupowania niepotrzebnych zakupów. Po pierwsze, planując zmniejszasz koszty, a po drugie w Twoich szafkach nie zalegają słodycze, które mimo tego, że decydujesz się je odstawić, zawsze mogą Cię skusić w najmniej spodziewanym momencie. Mając pod ręką takie produkty, będąc nawet najbardziej zmęczonym człowiekiem na świecie, szybko się pożywisz i to bez wyrzutów sumienia.

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >