Twoja dieta ma wpływ na Twoją płodność

Kobiety, które bardziej zwracają uwagę na jakość swojej diety oraz starają się utrzymać właściwą masę ciała, mogą zwiększyć szansę na zajście w ciążę.

Okazuje się również, że zdrowa dieta ma wpływ na samopoczucie płodu oraz zmniejsza ryzyko powikłań ciąży. Według instytucji zajmujących się badaniem i leczeniem niepłodności, 30% problemów związanych z niemożnością zajścia w ciążę jest związana z nadwagą lub niedowagą. Oczywiście, jest to powiązane z gospodarką hormonalną organizmu, która ma duży wpływ na płodność u kobiet.

Naukowcy sformułowali dodatkowe zalecenia dla kobiet ciężarnych:

- spożywanie większej ilości białka roślinnego niż zwierzęcego

- włączenie do diety warzyw, owoców i produktów z pełnego ziarna, co zwiększa udział błonnika w diecie

- uwzględnienie w diecie wegetariańskich źródeł żelaza: nasiona roślin strączkowych, tofu, orzechów, nasion i pestek oraz pełnoziarnistych węglowodanów

- spożywanie raczej tłustego nabiału niż o obniżonej zawartości tłuszczu

- suplementowanie multiwitaminami z kwasem foliowym.

Zmiana masy ciała u mężczyzn z nadwagą również jest istotna, bowiem nadprogramowe kilogramy wiążą się z niższą jakością spermy: mniejszą ilością i żywotnością plemników oraz gospodarką hormonalną (głównie testosteronu).

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >