Święta za pasem!

Wiosenne porządki, szał zakupów, kilogramy przygotowanego jedzenia i godziny spędzone za stołem. Jeśli właśnie z tym kojarzą ci się święta, spraw, by tegoroczne były miłą odmianą. Przeczytaj, co zrobić, aby świąteczne grzeszki nie odłożyły się za paskiem.

Jeśli znowu wpadłaś w szał przedświątecznych przygotowań, spróbuj nieco zwolnić. Przecież czasy, gdy wszyscy obżerali się w święta na zapas, bo w zwykłe dni smakołyki były dostępne na kartki, już dawno minęły. Teraz, gdy na co dzień z reguły jemy za dużo, na świątecznych stołach warto przeprowadzić małą rewolucję. Wiem, że suto zastawiony stół to symbol powodzenia i dobrobytu, ale czy idąca za tym otyłość również się z tym kojarzy?

Jeśli nie chcesz, by po świętach dopadło cię poczucie przejedzenia, a wyrzuty sumienia męczyły cię po nocach, proponuję zastosować kilka sprawdzonych rad:

 1. Nie kupuj zbyt dużo produktów, by później duża część pieczołowicie przygotowywanych potraw nie wylądowała na śmietniku.
 2. Duś, piecz i unikaj smażenia.
 3. Zaczynaj jedzenie od sałatek i całej „zieleniny” dostępnej na stole. Bogate w błonnik sałatki sprawią, że poczujesz się syta i nie zjesz już tak dużo pasztetu czy wędliny.
 4. Do jajek zamiast tłustego majonezu użyj jogurtu naturalnego.
 5. Nie zapychaj się chlebem.
 6. Często wstawaj od stołu. Ciągłe siedzenie w jednym miejscu i spoglądanie na pyszności wystawia naszą silną wolę na niezłą próbę.
 7. Unikaj alkoholu (pobudza apetyt).
 8. Pij dużo wody i herbaty (najlepiej zielonej lub czerwonej).
 9. Zjedz tylko jeden kawałek ulubionego ciasta!
 10. Nie jedz na siłę. Jeśli babcia lub ciocia wmuszają w ciebie kolejną porcję jedzenia, grzecznie odmów.
 11. Wychodź na spacery i korzystaj z innych aktywności. Piękna pogoda powinna pomóc w wyciągnięciu od stołu całej rodziny. Jeśli jest was dużo, możecie podzielić się na 2 drużyny i zorganizować podchody. Świetna zabawa murowana.
 12. Jeśli w czasie postu odmawiałaś sobie pewnych produktów, np. słodyczy, nie daj się teraz zwariować. Nie musisz przez święta nadrobić wszystkich „zaległości”.

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >
Tagi: dieta, wielkanoc