Nowy Rok nowe postanowienia? Czy dietę warto zacząć od oczyszczania?

Spora część z nas właśnie wraz z początkiem roku, podejmuje słuszną decyzję o oczyszczeniu organizmu, wyrównaniu bilansu kwasowo-zasadowego, pozbyciu się zalegających toksyn, a wraz z nimi zbędnych kilogramów.

Przeglądamy więc internet w poszukiwaniu niezbędnych informacji. Kupujemy gazety z przeróżnymi dietami, szukamy odpowiedniej suplementacji. Bywa też niestety, że podejmujemy również mało racjonalne decyzje, które w konsekwencji potrafią doprowadzić do spadku odporności a nawet do depresji.

Oczyszczanie organizmu jest bardzo istotne, ponieważ obecnie środowisko jak i pokarmy, które spożywamy są silnie zanieczyszczone, co niestety odbija się również na naszym zdrowiu. Dzięki odpowiednio przeprowadzonemu oczyszczaniu organizmu, możliwe jest wyeliminowanie wielu nieprzyjemnych dolegliwości. Często wystarczy jedynie wprowadzić do codziennej diety odpowiednie produkty, właściwie ją zbilansować, wyeliminować produkty alergizujące, by odczuć ogromną zmianę samopoczucia.

PONIŻEJ ZNAJDZIESZ RADY, KTÓRE POMOGĄ CI BEZPIECZNIE PRZEJŚĆ PROCES OCZYSZCZANIA ORGANIZMU.

Podchodźmy ostrożnie do wszelkiego typu modnych monodiety. Polegają one na jedzeniu wyłącznie jednego produktu w ciągu dnia. Przez ich długotrwałe stosowanie jesteśmy narażeni na niedobory witamin i minerałów, a dodatkowo – po tak długim jedzeniu tego samego – możemy znienawidzić smak składnika, na którym opiera się menu.

Uważajmy na diety zachęcające do długotrwałego oczyszczania, dłuższego niż 3–4 dni. Tym bardziej, jeśli niewiele wiemy o tym zagadnieniu. Niskokaloryczne i bardzo restrykcyjne diety powodują, że organizm traci siły co grozi brak energii, niedoborami pokarmowymi, omdleniami, kłopotami ze snem…
Nie dajmy się też namówić na stosowanie przedziwnych działań wspomagających oczyszczanie.

Lewatywy, codzienne sauny, kąpiele z dodatkami nieznanych ziół brzmią magicznie i wydają się atrakcją, która na pewno da niesamowite efekty. Niestety, lewatywy bez konsultacji z lekarzem mogą nam zaszkodzić, codzienna sauna jest sporym obciążeniem dla organizmu, w szczególności dla układu sercowo-naczyniowego, a nieznane zioła mogą wywołać alergię.

Głodówki – jedna z najczęstszych metod, które mają na celu oczyszczenie organizmu. Uważajmy jednak, ponieważ mogą na nas bardzo niekorzystnie wpływać. Bez niezbędnej wiedzy i konsultacji z lekarzem specjalistą nie powinniśmy podejmować głodówek, a już zwłaszcza długotrwałych.

Ze względu, że nasz bardzo często wymagający tryb życia, warto regularnie dopieszczać jelita, stosując preparaty oparte na błonniku. Zwłaszcza kiedy zdecydujemy się zadbać o linię. Idealnym rozwiązaniem będzie wspomaganie się w 100% naturalny błonnikiem rozpuszczalnym. Wspiera on bowiem florę jelitową, ma pozytywny wpływ na metabolizm składników mineralnych oraz w kwestii sylwetki na wydzielanie cholecystokininy, tzw. hormonu sytości, który to wydłuża uczucie najedzenia po posiłku oraz ogranicza przyjmowanie kalorii między posiłkami.

Podczas przeprowadzania oczyszczania należy przede wszystkim słuchać potrzeb organizmu i odpowiednio na nie reagować.
Mierzmy więc siły na zamiary i na pierwszym miejscu zawsze stawiajmy zdrowie, a dopiero potem szczupłą sylwetkę. Jeśli czujemy się źle podczas kuracji, należy ją jak najszybciej przerwać i powoli wrócić do normalnej diety.

To co? Zaczynamy?

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >