Suplementy na odchudzanie a problemy z wątrobą

Producenci zapewniają nas o bezpieczeństwie oferowanych przez nich środków wspomagających odchudzanie. Zawsze jednak powinniśmy zachować czujność, tym bardziej, że w Polsce nie ma dużych problemów przy zarejestrowaniu suplementu diety, a podmiotem odpowiedzialnym za jego sprawdzanie jest jedynie sanepid.

Ciekawe wnioski na ten temat zaprezentowano w Stanach Zjednoczonych w American College of Gastroenterology's 78th Annual Scientific Meeting in San Diego, CA. Według danych, suplementy ziołowe oraz napoje energetyzujące są szeroko stosowane, a często nie ujawniane w trakcie wywiadu lekarskiego, co może być istotne z punktu widzenia zdrowia wątroby. Przykładami, jakimi posługiwali się amerykańscy badacze, są: SlimQuick ™, Black Cohosh, Ripped Fuel® oraz jeden z czołowych napojów energetyzujących. Polekowe zapalenie wątroby jest jednym ze słabiej zdefiniowanych dolegliwości wątroby, ze względu na problem z rozpoznaniem substancji odpowiedzialnej za chorobę. Dlatego pamiętajmy, aby podczas wywiadu lekarskiego podać wszelkie informacje na temat przyjmowanych przez nas środków, również tych nie wydawanych na receptę, a które można kupić nawet w zwykłym sklepie spożywczym. Nie lekceważmy niebezpieczeństwa, jakie mogą one za sobą nosić.

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >