Dieta kobiety 50+

Masz 50 lat lub więcej? Twierdzisz, że dieta nie jest dla Ciebie? Nic bardziej mylnego, właśnie teraz powinnaś o siebie najbardziej zadbać! Wiesz, dlaczego? – Bo właśnie na to zasługujesz, zdrowy i świeży wygląd, energię i naturalne łagodzenie procesu menopauzy. Wiesz, że jeszcze wiele przed Tobą? To przygotuj się na to, bo sprawna i pozytywnie nastawiona jesteś w stanie czerpać nadal z życia pełnymi garściami.

Od 30. roku życia przemiana materii u kobiet spada o 5% na każdą dekadę. Trzeba się z tym pogodzić i już. Ale nie musisz godzić się od razu na nadwagę. Wystarczy, jeśli nieco ostrożniej będziesz podchodzić do kwestii swojej diety. Stosuj zasady zdrowego żywienia i umiejętnie uprawiaj sporty; pasja w tym wieku to błogosławieństwo, które uczyni Cię jeszcze bardziej atrakcyjną. Dlaczego więc nie połączyć chęci zdrowia z pasją?

Jest jednak coś, co zdecydowanie może pogorszyć Ci humor. To szalejące hormony, które nie raz mogą Cię zaskoczyć. Ale spokojnie, są na to sposoby i to naturalne! Od dawna słyszymy o roślinnych hormonopodobnych substancjach. Zacznij korzystać z ich dobrodziejstwa już dzisiaj. Oczywiście, najbardziej znaną jest soja. Nie musisz od razu porywać się na sojowe nasiona, których być może nie umiesz przygotować. Nowości są ciekawe, ale na początku wypróbuj kilka prostych przepisów. Dlatego zasmakuj sojowego mleka. Możesz dolewać je do kawy, jeść z nim płatki śniadaniowe, możesz też przygotowywać owocowe koktajle. Stopniowo włączaj nasiona soi, możesz wzbogacić nimi sałatkę lub zmielić na śniadaniową pastę. Koniecznie przeczytaj wcześniej, jak je przygotowywać. Kolejnym produktem dobrym dla Ciebie jest siemię lniane. Kup zwyczajne nasiona, nie odtłuszczone czy zmielone. Aby wykorzystać pełnię kwasów omega 3 i lignanów, siemię musi być świeżo zmielone, i to przez Ciebie. Dlatego dodawaj je do płatków, koktajli i sałatek. Możesz też pić je zalane wodą na czczo. Ostatnio modnym dodatkiem do śniadań są ziarna amarantusa. Dzięki dużej zawartości tryptofanu możesz regulować produkcję serotoniny i łagodzić nieco nastroje. Produktów, które mogą Ci pomóc jest mnóstwo. Regularnie przeglądaj strony ze zdrowym żywieniem takie jak nasza, aby na bieżąco wiedzieć, który produkt będzie Ci najlepiej służył.

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >