9 rad, dzięki którym nie wpadniesz w pułapkę pustych kalorii

Niby zdrowo jesz, a wciąż nie chudniesz. Niby wybierasz dietetyczne produkty, ale zainwestowane pieniądze w ogóle nie przekładają się na spadek masy ciała. Zastanawiasz się, jak to jest, że pomimo twoich wysiłków nie ma efektów. Zanim stwierdzisz, że zdrowe odchudzanie nie jest dla ciebie, przeczytaj 9 poniższych rad i dowiedz się, gdzie przemyciłeś kalorie, które powodują taki stan rzeczy.

  1. Zacznij notować skład swoich posiłków. Dzięki temu nabierzesz świadomości, co jesz i w jakich ilościach. Nie protestuj, tylko wypróbuj to ćwiczenie.
  2. Nawet  świeżo wyciskane soki źle wpłyną na twoją wagę, jeśli będziesz pić ich bardzo dużo. Bezpieczna ilość? Szklanka lub pół szklanki dziennie. Soki kupowane w sklepach sprawdź pod kątem zawartości cukru. Bez ograniczeń możesz pić czyste soki warzywne.
  3. Zamiast smażyć, gotuj na parze lub piecz w folii. Eliminujesz w ten sposób kalorie pozyskane z tłuszczu użytego do obróbki.
  4. Uważnie czytaj etykiety produktów light. Może się okazać, że owszem, mają mniej tłuszczu niż normalny produkt, ale najczęściej ich kaloryczność jest dokładnie taka sama.
  5. Przestań jeść podczas oglądania telewizji. Najlepiej w ogóle nie jedz między ustalonymi porami posiłków. Nie należy podjadać nawet zdrowych produktów, np. orzechów. Kalorie w tym momencie to kalorie, ich nadmiar spowoduje tycie lub brak efektu redukcji masy ciała.
  6. Jedz chude wędliny, wykrawaj widoczne kawałki tłuszczu. W ten sposób znacznie obniżysz kaloryczność i wyeliminujesz nasycone kwasy tłuszczowe, odpowiedzialne między innymi za podwyższony cholesterol.
  7. Zdrowe i dietetyczne słodycze? Nie daj się na to nabrać. Batoniki musli są istotnie mniejszym złem niż tradycyjny czekoladowy baton, jednak wciąż są napakowane cukrem. Zresztą sama prześledź ich kaloryczność i skład, a przekonasz się o tym na własne oczy.
  8. Jesteś mamą, która gotuje dla całej rodziny? To wspaniale! Jednak ustanów nadrzędną zasadę: nie podjadasz podczas gotowania i nie dojadasz po dzieciach. Tak, wiem, że nie lubisz, kiedy żywność się marnuje. Ale pomyśl, że jeśli ją zjesz, zmarnuje się w tobie. W postaci dodatkowych kilogramów.
  9. Jedz wolniej niż zazwyczaj. Zjedz porcję odpowiadającą rozmiarem twoim dwóm zaciśniętym pięściom. Odczekaj 15 minut, nim sięgniesz po dokładkę.

Spróbuj tych metod i obserwuj, jak reaguje twoje ciało. 

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >