W podskokach po formę i piękną sylwetkę

Skakanka to prostej konstrukcji przyrząd gimnastyczny, który pamiętamy jako świetną zabawkę z dzieciństwa. Jeśli tak bardzo lubiliśmy skakać w dzieciństwie, czemu by nie wrócić do tego teraz? Ćwiczenie ze skakanką to jedna ze skuteczniejszych form treningu aerobowego. Możesz ją zabrać praktycznie wszędzie i trenować zarówno na powietrzu jak i w pomieszczeniach zamkniętych. W tym drugim przypadku warto zadbać o to, aby w pokoju, czy też sali było sporo miejsca i dość wysoki sufit.

Skakanka świetnie wpływa zarówno na dolne, jak i na górne partie mięśni. Dzięki systematycznym ćwiczeniom zrzucisz zbędne kilogramy, znacznie poprawisz kondycję, polepszysz swoją sprawność fizyczną i przede wszystkim wymodelujesz sylwetkę. Intensywne 30-minutowe skakanie pozwala spalić do 400 kcal. Po kilku tygodniach systematycznego treningu wzmocnisz stawy skokowe, mięśnie nóg i poprawisz wydolność organizmu.

 Wybierz pakiet dietetyczny dla siebie

Systematyczne skakanie poprawia:

  • · skoczność
  • · zwinność
  • · szybkość
  • · koordynację
  • · wytrzymałość

Jaką skakankę wybrać?

Na rynku istnieje wiele rodzajów skakanek. Najzwyklejsze można kupić w sklepie z zabawkami, lecz te już bardziej profesjonalne, jedynie w sklepie sportowym. Kupując potkamy się z dylematem, jakiego rodzaju skakankę wybrać. Istnieją bowiem skakanki plastikowe, gumowe, skórzane, itp. Najlepsze są skakanki lekkie, wykonanie ze sztucznego tworzywa. Na nich skacze się szybciej niż na tych wykonanych z materiału czy skóry.

Gdzie ćwiczyć?

Można ćwiczyć zarówno w domu, jak i na powietrzu. Skacząc w domu, upewnij się, że masz wystarczająco dużo miejsca, nie zahaczysz o żyrandol lub nie stłuczesz ulubionego wazonu. W przypadku skakania na powietrzu, wybieraj miejsca o płaskim i stosunkowo miękkim podłożu. Unikaj chodników i betonowych boisk.

Jak skakać?

Nie śpiesz się podczas skoków i pamiętaj, że ważniejsza od tempa jest Twoja prawidłowa sylwetka. Skacząc wyprostuj plecy, napnij mięśnie brzucha, łokcie trzymaj blisko tułowia i unikaj kręcenia całymi rękami. Pracuj głównie nadgarstkami. Skacz na niewielką wysokość i zwracaj uwagę, aby nie odbijać się z całych stóp, lecz ze śródstopia.

Technika skoków może być różna: podskoki obunóż w miejscu, bieg w miejscu, podskoki z wykrokiem na przód, dwa podskoki na jeden obrót rąk, podskoki na jednej nodze, podskoki naprzemienne raz na jednej, raz na drugiej nodze, krzyżowanie skakanki i skoki do tyłu.

skakanka 3

Nie bój się skakać na skakance! Modeluj, wzmacniaj i usprawniaj ciało, a technikę i tempo dostosuj do indywidualnych predyspozycji.

Przeciwwskazania

Uważaj na skakankę, jeśli masz:

  • · dużą nadwagę
  • · problemy z układem krążenia
  • · problemy z sercem
  • · słabe kości
  • · problemy ze stawami

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >