Sprawdź formę na Jesiennym Teście Coopera

W wielu miastach w Polsce organizowane są darmowe Testy Coopera. Jeśli nigdy nie wykonywałeś takiej, próby zachęcamy do wzięcia udziału i przekonania się, na jakim poziomie jest twoja wytrzymałość.

Test Coopera to próba wytrzymałościowa, opracowana przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera na potrzeby armii USA w 1968 roku, polegająca na 12-minutowym, nieprzerwanym biegu. Obecnie jest szeroko stosowany do badania sprawności fizycznej przede wszystkim sportowców. Celem testu jest określenie maksymalnej wydolności tlenowej, która jest wyznacznikiem kondycji fizycznej. Kondycję fizyczną, w zależności od wieku i płci, określa się na podstawie pokonanego dystansu.

Jak przygotować się do Testu Coopera?

Przede wszystkim należy dobrze się rozgrzać, przygotowując organizm do wzmożonego wysiłku. Do testu powinno się przystępować maksymalnie skoncentrowanym i zmotywowanym. Na wyznaczony sygnał zaczyna się bieg. Warto pamiętać, by na początku nie narzucić sobie zbyt dużego tempa, ponieważ 12 minut szybkiego biegu, to naprawdę duży wysiłek. Dobrze utrzymywać cały czas takie samo tempo, a dopiero w końcówce przyspieszyć.
Jeśli podczas testu nagle opuszczają siły – można chwilę odpocząć, zamieniając bieg w marsz
Ważne jest, by w trakcie tetsu dać z siebie jak najwięcej, tak żeby po teście czuć duże zmęczenie – wówczas wynik testu będzie maksymalnie zbliżony do rzeczywistej wydolności organizmu. Po upływie 12 minut od rozpoczęcia biegu należy się zatrzymać i zmierzyć przebytą odległość.

Testy odbywają się w różnych miastach i różnym czasie. Wejdź na stronę www.testcoopera.pl i sprawdź, kiedy taki bieg będzie organizowany w twoim mieście!

Źródło: www.testcoopera.pl

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >