SALSATION

Salsation to zajęcia taneczno-fitnessowe, które umożliwiają kształtowanie sylwetki, a jednocześnie poprawiają kondycję psychiczną. Istotą treningu jest wykonywanie ruchów odpowiadających różnym stylom tanecznym tak, aby przekazać treść danego utworu muzycznego i towarzyszące mu emocje.

Specyfika zajęć

Mianem Salsation (nazwa to połączenie dwóch słów: hiszpańskiego salsa - sos, i angielskiego sensation - uczucie) określa się połączenie elementów tańca z ćwiczeniami. Trening ten jest mieszanką rytmów, w których ważne są emocje. Jego pomysłodawcą jest wenezuelski choreograf i tancerz Alejandro Angulo.

Ta forma aktywności, przeznaczona dla każdego, stanowi zestawienie elementów treningu funkcjonalnego i takich energetycznych stylów tanecznych, jak na przykład salsa, samba czy flamenco.

Salsation angażuje nie tylko ciało, ale i umysł. Choreografie służą poprawie umiejętności radzenia sobie ze złymi emocjami. Najważniejsza jest jednak dobra zabawa, dzięki której można rozwinąć muzykalność, świadomość własnego ciała i popracować nad sprawnością fizyczną, bez nadmiernej rozbudowy masy mięśniowej.

Salsation są zajęciami dla osób, które chciałyby kilka razy w tygodniu poruszać się rekreacyjnie. Przed treningiem właściwym przeprowadza się rozgrzewkę izolowaną. Wykonuje się ćwiczenia rozgrzewające na każdą partię mięśni, zaczynając od górnych części ciała.

Istotą zajęć Salsation jest wykonywanie choreografii przygotowanej i zaprezentowanej przez instruktora w rytm dynamicznej muzyki (co sprawia, że w trakcie godziny możemy spalić około 500–850 kcal). Układ taneczny nie jest skomplikowany, nie wymaga również bardzo dobrej kondycji fizycznej czy uprzedniej znajomości figur tanecznych.

W czasie treningu dzięki krokom tanecznym uczestnicy zajęć opowiadają historię. Ruchy ciała odpowiadają treści utworu. Celem salsation jest  przekazanie emocji poprzez ruch, co z kolei pozwala odizolować się od spraw codziennych.

Zarówno Salsation, jak i Zumba to zajęcia, które łączą elementy tańca i fitnessu. Istnieje jednakże między nimi kilka różnic. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, że Zumba jest ukierunkowana na fitness. To trening interwałowy ze zmianami tempa i licznymi podskokami. Salsation z kolei skupia się na tańcu.

Zumba wymaga dobrej kondycji, zaś Salsation to trening dla osób niewysportowanych. Celem Zumby jest zredukowanie masy ciała, natomiast w przypadku Salsation spadek wagi odbywa się dodatkowo i w mniejszym stopniu, gdyż najważniejsza jest możliwość wyrażenia siebie poprzez ruch.

Efekty

Jakie rezultaty przynosi uczestnictwo w treningu Salsation?

Zajęcia te wpływają na kondycję fizyczną i samopoczucie. Pozytywnie oddziaływają również na masę ciała. Powinny je zatem wybrać osoby, które chcą wyrazić swoje emocje poprzez taniec.

Jak ubrać się na trening?

Na zajęcia Salsation najlepiej zaopatrzyć się w buty sportowe z antypoślizgową podeszwą i krótkie spodenki lub legginsy. Należy pamiętać, że typowe spodnie sportowe z szeroką nogawką mogą sprawiać kłopoty w trakcie poruszania. Strój sportowy dopełni luźny t-shirt.

 

Źródło: fitness.sport.pl

 

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >