Polka pobiła rekord świata!

Ewa Swoboda poprawiła w Toruniu w trakcie mityngu lekkoatletycznego Copernicus Cup rekord świata juniorek w biegu na 60 metrów! Polka osiągnęła wynik 7,07 sekundy, co jak na tak młodą zawodniczkę (18 lat) jest naprawdę fantastycznym wynikiem.

Ewa podczas tego biegu wyrównała najlepszy tegoroczny czas wśród seniorek. Poprzedni rekord wynosił 7,09 i od marca 1999 roku należał do Nigeryjki Joan Uduak Ekah.

Kategoria juniorek dotyczy zawodniczek, które swój wynik osiągają przed dwudziestymi urodzinami. Tak szybko biega jeszcze tylko Dafne Schippers, Holenderka, mistrzyni świata na 200 metrów, tyle że Dafne ma 24 lata i jest już seniorką, a nasza Ewa w lipcu skończy 19 lat!

Ewa, podopieczna Iwony Krupy, jest w tym sezonie w doskonałej formie. Już w styczniu w mityngu w Luksemburgu uzyskała wynik 7,13. Ustanowiła tym samym rekord Europy juniorek i poprawiła 30 - letni halowy rekord Polski.

Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy Ewy.

Zobacz jak wyglądał rekordowy bieg!

Źródło: www.sport.tvn24.pl

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >
Tagi: bieg, ewa swoboda