Pierwsze w historii Tour de Pologne Women!

Historia kobiecego kolarstwa w Polsce tworzy się na naszych oczach. 19. i 20. lipca 2016 roku, w Zakopanem odbył się pierwszy, historyczny wyścig. Panie zmagały się z długimi dystansami, wysokimi wzniesieniami i zmienną pogodą, a nasza reprezentacja dała z siebie wszystko. Polki zajęły świetne lokaty i pokazały, że warto interesować się tą dyscypliną sportu.

Zachwycamy się kolarstwem panów – zresztą słusznie. Ale przez długie lata zapomnieliśmy, że na rowerach ściga się również płeć piękna. Nasze panie startują na wielu kontynentach w prestiżowych wyścigach kolarskich, na szosie, w górach, na torze i mają świetne osiągnięcia. Lato 2016 będzie z pewnością momentem przełomowym dla kobiecego kolarstwa w Polsce i nie tylko. W lipcu odbył się u nas pierwszy Tour de Pologne Women.

Po Giro Rosa (kobieca wersja Giro d'Italia), przyszedł czas na Polskę. Czesław Lang, były kolarz, a teraz niezawodny i pomysłowy organizator największego wyścigu w Polsce, zauważył błyskawiczny wzrost popularności kolarstwa szosowego wśród płci pięknej i postanowił zorganizować… kobiecą wersję Tour de Pologne.

Po obejrzeniu pierwszego wyścigu, kibice dopingujący zawodniczki odkryli, że pod kaskami i trykotami kryją się kobiety z krwi i kości, a do tego są atrakcyjne! Inaczej spojrzeli na szosowe dwa kółka. Okazało się, że „kolarstwo w kobiecym wydaniu to bardzo emocjonujący i interesujący sport”.

W to lato jak najczęściej siadajmy na dwa kółka. Dzięki rowerowi zadbamy o dobra kondycję i szybko zrzucimy zbędne kilogramy. Rower to prosta i skuteczna metoda utrzymania swojego ciała w dobrej formie, a przy okazji można zwiedzić sporo ciekawych miejsc i poznać innych rowerowych zapaleńców.

Źródło: http://fitness.wp.pl/19908,za-nami-pierwsze-w-historii-tour-de-pologne-women

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >