Orlen Warsaw Marathon – narodowe święto sportu

W kwietniu w Warszawie odbędzie się Orlen Warsaw Marathon. Cała impreza trwać będzie dwa dni i każdy znajdzie tam coś dla siebie. Niech nie zmyli was nazwa. Tym razem organizatorzy przewidzieli atrakcje również dla osób, które z bieganiem niewiele mają wspólnego. Sprawdźcie, jakie atrakcje czekają na Was 22 i 23 kwietnia.

W ramach Narodowego Święta Sportu, oprócz zawodów na dystansie maratońskim, odbędzie się także bieg OSHEE 10 km. W ubiegłym roku niespodzianką dla uczestników było wytyczenie trasy biegu w całości po prawobrzeżnej stronie Warszawy. Okazała się ona bardzo szybka i spotkała się z uznaniem biegaczy. Dlatego w tym roku OSHEE 10 km odbędzie się na tej samej trasie.

Trasa OSHEE 10 km, przebiegająca przez jedną z najpiękniejszych dzielnic Warszawy – Saską Kępę, po raz kolejny przyciągnie rekordową liczbę biegaczy, zarówno debiutantów, jak i tych, którzy startują po raz kolejny.

ORLEN WARSAW GAMES

W tym roku Narodowe Święto Biegania zmienia się w Narodowe Święto Sportu. Oprócz biegu na dystansie królewskim i biegu Oshee 10 km, wzbogaci się o ORLEN Warsaw Games – rodzinny piknik sportowy dla wszystkich mieszkańców Warszawy, którzy pragną odkryć swoją sportową pasję, nie tylko tę biegową.

Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 22 kwietnia 2017 r. na terenie Parku Agrykola. Wstęp jest bezpłatny. Będzie to swego rodzaju rozgrzewka przed niedzielnymi zmaganiami biegaczy.

Na wszystkich gości ORLEN Warsaw Games będą czekały liczne atrakcje, wśród których każdy, niezależnie od wieku i formy sportowej, znajdzie coś dla siebie. Cała przestrzeń wydarzenia będzie wypełniona unikalnymi strefami, które pozwolą uczestnikom poznać bliżej daną dyscyplinę i przekonać́ się̨, czy wybrany sport ich interesuje oraz czy mają predyspozycje do jego uprawiania.

Jedną z głównych atrakcji będzie Marszobieg „Biegam, bo lubię” organizowany wspólnie z Programem Trzecim Polskiego Radia. Natomiast położone na terenie Agrykoli bieżnia i stadion staną się areną zmagań najmłodszych sportowców w ramach zawodów „Lekkoatletyka dla każdego”. Razem z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki spróbujemy zarazić kilka tysięcy dzieci pasją do sportu i duchem sportowej rywalizacji.

Oprócz zawodów lekkoatletycznych i marszobiegu chętni będą mogli również spróbować swoich sił w treningu crossfit, zagrać w uliczną odmianę koszykówki – streetball, lub zjechać na trzykołowych pojazdach Drift Trike. Dla najmłodszych przygotowane zostaną m.in. park linowy, skatepark, strefa z dmuchańcami oraz zajęcia zumby. Dodatkową atrakcją będzie koncert gwiazd na scenie głównej i możliwość spotkania z mistrzami olimpijskimi.

Źródło: https://www.orlenmarathon.pl/

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >
Tagi: bieg, impreza