Niesamowita 86 letnia zakonnica!

W kampanii Unlimited marki Nike, która produkuje obuwie, ubrania i akcesoria sportowe, udział wzięła siostra Madonna Buder. Zakonnica cieszy się dobrą kondycją fizyczną, gdyż od wielu lat startuje w zawodach triathlonowych i olimpiadach dla seniorów. Tym samym rzuca wyzwanie stereotypom na temat ograniczeń wieku.

Jednym z elementów nowej odsłony kampanii Unlimited marki Nike jest niespełna 60-cio sekundowy klip, w którym występuje zakonnica Madonna Buder. 

Wideo Unlimited Youth ma być wyrazem szacunku dla sportowców — zawodowców i amatorów — którzy na co dzień przekraczają granice możliwości swojego ciała, a także  formą motywacji dla tegorocznych olimpijczyków.

Youth has no age limit - brzmi hasło promocyjne, co oznacza: Młodość ducha nie ma ograniczeń wiekowych. Tym samym marka Nike przekonuje, że miejsce na aktywność fizyczną jest w życiu każdego człowieka, niezależnie od wieku.

Na wideo możemy zobaczyć, jak 86-letnia siostra Madonna Buder biega o poranku, pływa i jeździ na rowerze, przygotowując się do triathlonu oraz jak bierze udział w Ironmanie. Tym samym obala stereotypy na temat wieku i motywuje do podejmowania wyzwań.

Materiał audiowizualny cieszy się w internecie ogromną popularnością — w ciągu kilku dni (opublikowano go 14. sierpnia) obejrzało go 7 milionów internautów.

Kim jest siostra Madonna Buder?

Siostrze Madonnie Buder dobrej kondycji fizycznej mógłby pozazdrościć niejeden 20-latek. Kobieta urodziła się w St. Louis w stanie Missouri. Przygodę ze sportem zaczęła późno w wieku 48 lat. Bodźcem były słowa Ojca Johna, który przekonywał, że sport ma wpływ nie tylko na ciało, ale również na umysł i duszę człowieka. Cztery lata później, siostra Buder ukończyła pierwszy maraton.

Zakonnica uprawia sport amatorsko, w czasie wolnym od zajęć i obowiązków zakonnych. Wraz z innymi siostrami prowadzi niekanoniczną społeczność sióstr chrześcijańskich.

Siostra Madonna Buder jest określana mianem Iron Nun, czyli żelaznej zakonnicy. Dlaczego? Jest zdeterminowania i z uporem dąży do celu. Ma na swoim koncie udział w ponad 320 triathlonach — zawodach, na które składa się pływanie, bieganie i jazda na rowerze.

Ponadto jest najstarszą osobą na świecie, która ukończyła zawody triathlonowe o nazwie Ironman, które wymagają przepłynięcia dystansu prawie 4 kilometrów, przejechania na rowerze ponad 180 kilometrów i przebiegnięcia trasy o długości ponad 42 kilometrów.

Co ciekawe, siostra Buder w wieku 82 lat wzięła udział w zawodach Ironman zorganizowanych w Kanadzie i udało jej się ukończyć je w 17-godzinnym limicie czasu, który wymagał od niej determinacji i bardzo dobrej kondycji fizycznej. Jej wynik to 16 godzin i 32 minuty! Łącznie zakonnica ukończyła zawody triathlonowe Ironman 45 razy. Ze względu na siostrę Buder, organizatorzy zawodów Ironman byli zmuszeni tworzyć coraz to nowe, wyższe kategorie wiekowe.

Oprócz triathlonu, zakonnica bierze udział w olimpiadach seniorów, startując w biegach na dystansach: od 800 metrów do 10 kilometrów. Prawda, że imponujące?

Źródło: www.fitness.sport.pl

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >