Nie do końca zdrowa metoda na utratę wagi

„The Biggest Loser” to amerykański program telewizyjny, w którym osoby z dużą nadwagą walczą o lepsze życie i piękniejszą sylwetkę. Uczestnicy przez 2 miesiące rywalizują ze sobą, zdrowo się odżywiają i przede wszystkim dużo ćwiczą.

Podczas całego programu czuwają nad nimi lekarze oraz znani trenerzy, między innymi Jillian Michaels i Bob Harper. Po upływie 2 miesięcy uczestnicy prezentują swoje nowe ciała, a program wygrywa ta osoba, która zgubiła najwięcej kilogramów.

Tegoroczna piętnasta już edycja programu wywołała wiele kontrowersji. Wygrała bowiem Rachel Frederickson, która podczas finału była jeszcze chudsza niż w momencie, w którym telewidzowie widzieli ją po raz ostatni. Gdy Rachel wyszła na scenę, zdziwienie i rozgoryczenie na twarzach trenerów było ogromne. Po całym show wydali oni oświadczenie, w którym mówią o tym, że nie sprawowali opieki nad Rachel przez cały ten czas i nie ponoszą odpowiedzialności za jej „niezdrowy” wygląd.

Rachel przed przemianą ważyła około 118 kg (260 funtów). Teraz waży 48 kg (105 funtów)! To zdecydowanie za duża utrata masy ciała, aby móc powiedzieć, że schudła zdrowo, i by nie odbiło się to negatywnie na stanie jej organizmu!

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >