Moda na aktywność z telefonem w dłoni

Gra Pokemon Go bije rekordy popularności! Jej zwolennicy twierdzą, że ma ona dobry wpływ na popularyzowanie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży, ponieważ aby w nią grać, trzeba się ruszać. Jak jest naprawdę i czym jest tak popularna ostatnio gra?

Co to jest Pokemon Go?

To gra, którą można pobrać z internetowych sklepów z aplikacjami na urządzenia mobilne z iOS i Androidem. Pobranie nie wiąże się z żadnymi kosztami. W przypadku chęci nabycia przedmiotów wirtualnych i power-upów, w trakcie gry należy wykupić wirtualną walutę. Grę stworzyło studio Niantic.

Gra wykorzystuje rozszerzoną rzeczywistość, dzięki której (w połączeniu z lokalizacją GPS) możemy odgrywać rolę trenerów Pokemonów i łapać stworzenia w przestrzeni fizycznej. 

Sukces gry polega na umiejętnym połączeniu świata rzeczywistego ze światem internetowym.

Zazwyczaj gry komputerowe czy gry mobilne kojarzą nam się z siedzeniem w jednym miejscu i wpatrywaniem się w ekran komputera lub smartfonu. Inaczej jest w przypadku aplikacji Pokemon Go, która zachęca, a wręcz zmusza do aktywności fizycznej, bowiem aby zebrać jak największą liczbę Pokemonów ulokowanych w różnych częściach miejscowości, musimy wstać z kanapy i udać się w miejsce, w którym znajduje się stwór. Trasę dzielącą nas od Pokemona można przebyć jadąc na rowerzebiegnąc, jadąc na rolkach lub idąc piechotą. 

Należy pamiętać, że jadąc rowerem lub biegnąc z telefonem w dłoni i wzrokiem wlepionym w ekran, możemy zrobić krzywdę sobie i innym osobom w naszym otoczeniu, dlatego zaleca się zachować umiar i ostrożność podczas gry w Pokemon Go. Po dotarciu do celu, na ekranie telefonu widzimy otaczającą nas przestrzeń i Pokemona jako jego integralną część. 

Gra z pewnością wpływa na poprawę samopoczucia, dotlenieniu organizmu i prowadzeniu aktywnego trybu życia, który stanowi filar dobrego stanu zdrowia. Nie zapominajmy jednak, że najzdrowszą formą aktywności jest trening z przyjacielem lub drugim człowiekiem, co daje jeszcze więcej przyjemności i satysfakcji ze wspólnie spędzonego czasu!

Źródło: http://fitness.wp.pl/19879,pokemon-go-zmusza-do-aktywnosci-fizycznej

 

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >