Aktywność fizyczna a znak zodiaku

To, że przypisane nam znaki zodiaku charakteryzują pewne cechy osobowości, wiedzą prawie wszyscy. Ale czy wiecie, że nasze znaki odpowiadają za to, jaką dyscyplinę sportu wybieramy? Przeczytajcie i przekonajcie się, czy sportowe opisy zodiaków zgadzają się z waszymi upodobaniami.

BARAN

Z natury mają dużo energii i lubią być w ruchu. Kochają wszelkiego rodzaju aktywność fizyczną. Sport to również ich sposób na odpoczynek — zazwyczaj relaksują się czynnie. Ze względu na żywiołowy charakter Baranów, osobom spod tego znaku poleca się uprawiać dyscypliny szybkościowe - takie jak bieganie czy jazda na rowerze (nie przepadają za grami zespołowymi), które dają im możliwość zaspokojenia potrzeby rywalizacji i bicia kolejnych rekordów sportowych.

BYK

Byki są uparte i zdeterminowane, dlatego brak motywacji czy wymówki od ćwiczeń ich nie dotyczą. Osoby spod tego znaku lubią formy aktywności, które szybko przynoszą oczekiwane i wyraźnie zauważalne efekty.

Osoby spod znaku Byka, preferują ćwiczyć indywidualnie, na przykład w domu z trenerkami fitness. Nie przepadają za treningiem grupowym na siłowni czy w klubie fitness. 

BLIŹNIĘTA

Bliźnięta nie lubią współzawodnictwa i monotonii w kwestii aktywności fizycznej. W związku z tym, nie uczestniczą w zawodach sportowych i często zmieniają zajęcia fitness. Wybierają takie dyscypliny, które nie polegają na powielaniu utartych schematów.

RAK

Osoby urodzone między 22. czerwca, a 22. lipca preferują treningi indywidualne, gdyż źle czują się, ćwicząc w grupie. W życiu Raków, sport gości zazwyczaj jedynie od czasu do czasu — nie dla nich są codzienne ćwiczenia wedle wcześniej opracowanego planu treningowego. Zazwyczaj Raki trenują w domu. Wówczas wybierają aerobik lub jogę, która pozwala wzmocnić wewnętrzną siłę. Jeśli zdecydują się na trening na zewnątrz, biegają o poranku.

LEW

Osoby spod znaku Lwa preferują aktywny wypoczynek — taki, który pozwoli im prezentować się nienagannie. Są osobami temperamentnymi i kreatywnymi, dlatego nie potrafią odpoczywać biernie. Lubią być w ruchu.

Najlepiej odnajdą się na zajęciach w grupach tanecznych, na przykład salsation czy zumby.

PANNA

Panny wytrwale dążą do postawionego przed sobą celu. Sprawdzą się zatem w aktywnościach, które wymagają zdyscyplinowania i przestrzegania odgórnie ustalonych przepisów i reguł. Osoby spod tego znaku lubią sporty grupowe.

Dyscypliny, które poleca się Pannom, to m.in. gry zespołowe, jazda na rowerze i biegi na długie dystanse.

WAGA

Wagi w życiu dążą do równowagi i zachowania harmonii. W związku z tym, nie dla nich są sporty walki (powodem jest również zamiłowanie do estetyki).

Osoby spod tego znaku, praktykują kulturystykę lub balet, gdyż są silne i skłonne do wyrzeczeń. Lubią również ćwiczenia rozciągające, dlatego Wagom poleca się także jogę i gimnastykę artystyczną.

SKORPION

Skorpiony to osoby urodzone pomiędzy 23. Października a. 22 listopada. Są aktywne i nie obawiają się niebezpieczeństw, dlatego preferują sporty walki i sporty wodne, które umożliwiają im rozładowanie energii. Skorpiony lubią rywalizować.

Ze względu na zamiłowanie do natury, osobom spod tego znaku poleca się aktywności, które można uprawiać poza murami siłowni.

STRZELEC

Strzelce są energiczne. Lubią ruch i rywalizację. Nie dla nich pilates czy joga — dyscypliny, które są z założenia spokojne. W kręgu ich zainteresowań znajdują się sporty dynamiczne, które wymagają bycia w ruchu. Strzelce to urodzeni lekkoatleci. Chętnie biorą udział w zawodach sportowych i uwielbiają rywalizację. Nie przepadają za zajęciami w grupie.

KOZIOROŻEC

Dla Koziorożców ruch stanowi jedną z form relaksu, więc wybierają sporty mało dynamiczne. Preferują ćwiczenia na zewnątrz, lubią bowiem kontakt z naturą. Osoby spod tego znaku cechuje wytrzymałość, dlatego niestraszne im biegi czy wycieczki piesze na długie dystanse.

WODNIK

Wodniki są z natury spokojnymi osobami, które preferują trening w wodzie (nie dla nich sporty ekstremalne). Często stosują wymówki od ćwiczeń, trudno je nakłonić do podjęcia aktywności sportowej. Jeśli już zdecydują się uprawiać sport, najczęściej można je spotkać na basenie. Lepiej czują się, ćwicząc w grupie, niż samodzielnie w domu, więc rekomenduje im się grupowe zajęcia fitness.

RYBY

Ryby nie lubią dyscypliny, której wymaga uprawianie niektórych sportów i stosowanie diet odchudzającychUprawiają aktywności, które dają im możliwość wyciszenia się i uspokojenia. Najlepsza dyscyplina sportu dla Ryb to pływanie. W kręgu ich zainteresowań są także gry zespołowe: siatkówka, piłka nożna i koszykówka (są świetnymi taktykami, lubią pracę w grupie).

 

Źródło: fitness.wp.pl

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >