Jak schudnąć na rolkach?

Zima w tym roku była dla nas wyjątkowo łaskawa. Dzięki temu już teraz możemy powrócić do takich sportów jak jazda na rolkach.

Jeśli w powietrzu czujesz wiosnę i uświadamiasz sobie,  że do lata nie zostało dużo czasu, powinnaś zadbać o kondycję i jędrność swojego ciała. Nie ma na to lepszej metody niż regularna aktywność fizyczna. Nie masz pomysłu, jak schudnąć, nie lubisz siłowni ani skomplikowanych układów podczas aerobiku? Zainwestuj w rolki. Ruch na świeżym powietrzu świetnie cię dotleni i pozwoli zrzucić ponadprogramowe kilogramy.

Ile mogę schudnąć, jeżdżąc na rolkach?

Nie da się jasno i precyzyjne określić, ile kilogramów schudnie się, jeżdżąc na rolkach. Jest to sprawa indywidualna i zależna od wielu cech, takich jak płeć, waga, wzrost i przede wszystkim rodzaj wysiłku (jazda szybka lub wolna).  Szacuje się jednak, że podczas naprawdę intensywnej jazdy w ciągu godziny można spalić nawet 600 kcal! Tak, tak, 600 kcal, a to oznacza, że podczas godzinnej przejażdżki  możesz spalić więcej kalorii niż podczas zajęć fitness. Jazdę na rolkach zaliczamy do treningu kardio, czyli wykonywanego w stosunkowo długim czasie z jednakową intensywnością. Taki trening przynosi doskonałe rezultaty podczas redukcji masy ciała. Poza tym jazda na rolkach wzmacnia mięśnie brzucha, nóg i pośladków, co czyni ją świetnym kompanem w walce z cellulitem. Nic jednak nie dzieje się samo, a już na pewno nie po jednym treningu. Warto zatem wprowadzić jazdę na rolkach do swojego grafiku i jeździć regularnie, przynajmniej 3 razy w tygodniu po 40–50 minut. Taki trening z pewnością przyniesie oczekiwane efekty!

Czy każdy może jeździć na rolkach?

Rolki to zdecydowanie sport dla wszystkich! Nie ma tu ograniczeń wiekowych, płciowych, zdrowotnych lub innych. Jazda na rolkach ze względu na płynność wykonywanych ruchów jest bezpieczniejsza dla stawów niż rower czy nawet bieganie. Jedyne, na co trzeba uważać i czego trzeba się nauczyć, to utrzymanie równowagi. Jeśli jesteś osobą początkującą, na pierwszy trening wybierz się z towarzyszem, który pomoże ci utrzymać właściwą postawę i w razie potrzeby poda pomocną dłoń.

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >