Indoor Walking – radość z chodzenia

Jeśli chcesz stracić na wadze, a przy okazji dobrze się przy tym bawić – wypróbuj koniecznie zajęcia Indoor Walking. Walking oznacza nic innego jak zwykłe chodzenie, ale nie ma nic wspólnego ze spokojnym spacerowaniem po lesie. Zajęcia Indoor Walking to wspaniałe połączenie treningu i dobrej zabawy.                                                                  

                              

Czym jest Indoor Walking?

To zajęcia grupowe, polegające na maszerowaniu po bieżni mechanicznej o nachyleniu od 8. do 10. stopni. Ponieważ bieżnia jest mechaniczna (nie elektryczna), główną siłą napędową podczas treningu są mięśnie nóg. Zajęcia odbywają się pod okiem wykwalifikowanego instruktora, który przy pomocy głośnej muzyki nieustannie motywuje i „nakręca” do dynamicznego i żwawego spacerowania. Podczas rytmicznego chodzenia cały czas lekko pod górkę, świetnie wzmacniają się mięśnie ud i pośladków. Do ćwiczeń instruktor wykorzystuje zmianę rytmu chodzenia oraz zmianę długości kroku. Przez użycie małych ciężarków można jednocześnie wzmocnić mięśnie ramion, barków i klatki piersiowej, dzięki czemu Indoor Walking staje się świetnym treningiem ogólnorozwojowym. Jednostka treningowa trwa zazwyczaj 50 min., a podczas jednych zajęć można spalić nawet 700 kcal.

Ćwiczący zazwyczaj podzieleni są pod względem sprawności fizycznej. Istnieje podział na grupy początkujące, średniozaawansowane i zaawansowane. Podczas zajęć nie ma skomplikowanych ruchów i trudnych choreografii, są za to łatwe ćwiczenia pomagające uformować piękne ciało i pozbyć się tkanki tłuszczowej. Zajęcia sprawdzają się wyjątkowo dobrze i cieszą się dużą popularnością w grupach młodszych, jak i wśród seniorów.

Kto może uczęszczać na zajęcia Indoor Walking?

Ponieważ trening ten polega w głównej mierze tylko na chodzeniu (w różny sposób) i nie jest on tak obciążający dla stawów, jak każdy inny sport – polecany jest wszystkim kobietom i mężczyznom w każdym wieku. Jest to trening zarówno dla osób chcących pozbyć się zbędnych kilogramów, jak i dla osób, które pragną utrzymać dobrą kondycję.

Zalety: Indoor Walking

- poprawa krążenia

- redukcja tkanki tłuszczowej

- zrost siły i gibkości – zwłaszcza mięśni nóg i pośladków

- zwiększenie wydolności

- poprawa samopoczucia

Każdy potrafi chodzić, więc każdy może uprawiać Indoor Walking!

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >