Biegówki – świetna alternatywa dla zimowego biegania

Parę dni temu, w piękny mroźny poranek, wybrałam się na krótki jogging do lasu. Zamierzałam podziwiać uroki naszej pięknej zimy i miałam ochotę choć przez chwilę pobyć sama. Byłam przekonana, że w lesie będę tylko ja i zdołam się troszkę odprężyć.

Jakie było moje zdziwienie, gdy na podleśnym parkingu zobaczyłam masę samochodów! Pierwsze, co sobie pomyślałam – grzybiarze…? Ale to przecież nie ta pora roku ;) Na wydeptanej trasie co chwilę mijałam uśmiechniętych ludzi, którzy również biegali… tyle że na nartach! Pozazdrościłam im i pożałowałam, że nie wpadłam na to wcześniej! Wróciłam do domu i odszukałam najbliższą wypożyczalnię nart! Uwierzcie, biegówki to prawdziwa frajda!

Zimą, gdy pogoda nas nie rozpieszcza, często zniechęcamy się do regularnej aktywności fizycznej. Biegać nam się nie chce, bo buty się ślizgają , a na rower i rolki nie ma warunków. Co zatem zrobić, by nadal pozostać w formie? Oczywiście możemy iść na basen lub siłownię, ale o ile ciekawiej jest wykorzystać uroki zimy i zrobić coś, co będzie pasowało do tej pory roku. Trening na biegówkach jest świetnym rozwiązaniem.

Dlaczego biegówki?

Po pierwsze, biegać na nartach można wszędzie, w przeciwieństwie do jazdy na nartach, do której potrzebujemy stoku lub górki, by w pełni z nich skorzystać. Po drugie, biegając na nartach, możemy podziwiać krajobraz, czego nie doświadczymy podczas ćwiczeń na bieżni w siłowni. Po trzecie, taki trening świetnie kształtuje i wzmacnia niemal wszystkie mięśnie. Po czwarte, jest to wspaniały trening kondycyjny. Po piąte, biegówki są bezpieczne, właściwie nie powodują urazów. Po szóste, biegać można wszędzie (nawet w miejskim parku), jedyne, czego potrzebujemy, to narty, kijki, buty i odrobina śniegu. Po siódme, trenując na biegówkach, z wielką frajdą spalamy tłuszczyk, a trening nie jest już tylko przykrym obowiązkiem… Wyliczać można bez końca, ale chyba sami widzicie, jak dużo zalet mają biegi na nartach.

Jeśli mieszkacie w okolicy, gdzie jest dużo lasów, koniecznie odnajdźcie najbliższą wypożyczalnię i na własnej skórze przekonajcie się o zaletach biegówek.

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >