6 największych treningowych błędów

Jeżeli chcesz, żeby Twój trening był skuteczny i nie powodował urazów czy kontuzji, wystrzegaj się poniższych czynności.

1. Brak rozgrzewki - mimo tego, że wszędzie "trąbi" się o tym, dlaczego rozgrzewka jest tak ważna, wiele osób nadal uważa, że może pominąć ten etap treningu. Nie idź za tym przykładem i zawsze podchodź do rozgrzewki poważnie. Jej pominięcie może skutkować kontuzjami.

2. Brak rozciągania - rozgrzewka i rozciąganie to dwa z trzech istotnych fragmentów treningu. Ćwiczenia rozciągające po treningu, powinny skupiać się na mięśniach, które najbardziej wykorzystywaliśmy. Jest to sposób na uspokojenie i rozluźnienie mięśni po treningu. Dzięki temu nasze mięśnie są lepiej ukrwione, a ścięgna mocniejsze.

3. Błędy w technice - brak wiedzy o wykonaniu danego ćwiczenia, wpływa negatywnie na zdrowie trenującej osoby i przyczynia się do pogłębienia różnych schorzeń np. skrzywienia kręgosłupa. Zawsze przed wykonaniem nowego dla nas ćwiczenia, warto poprosić o pomoc trenera czy instruktora.

4. Przesadzanie z obciążeniem - dobieranie zbyt dużych obciążeń w stosunku do możliwości ćwiczącego, może doprowadzić do przeciążenia oraz kontuzji. Jeżeli nie wiemy, na ile kilogramów możemy sobie pozwolić, to zacznijmy od mniejszych i stopniowo dodawajmy obciążenie.

5. Złe odżywianie - dieta to 70% sukcesu naszego treningu. Jeżeli po treningu będziemy się nagradzać słodkościami – rezultatów naszej pracy długo nie zobaczymy.

6. Zbyt długie przerwy między treningami - wiele osób ćwiczy 2 razy w tygodniu (np. we wtorki i czwartki). W pozostałe dni prowadzi siedzący tryb życia. Przy takim podejściu, na efekty treningów możemy czekać latami. Najlepiej jest ćwiczyć co 2 dni. Jeśli jednak z jakichś przyczyn nie jest to możliwe, staraj się żyć aktywnie, chodząc do pracy pieszo bądź korzystać ze schodów zamiast windy.

 

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >