Kolejny film >

Ćwiczenia na nogi i pośladki - Squat (przysiad)

Ćwiczenie wzmacniające mięśnie nóg i pośladków.

Ustawiamy stopy na szerokość bioder. Kolana są miękkie, czyli niezablokowane w stawie kolanowym. Napinamy brzuch, ściągamy łopatki i przenosimy ciężar ciała do tyłu na pięty (można lekko unieść palce stóp do góry). Na wydechu uginamy nogi w kolanach i staramy się opuścić biodra jak najniżej (najlepiej na wysokość kolan tak, aby między podudziem a udem powstał kąt prosty).

Ręce wyprowadzamy do przodu. Pamiętajmy, aby kolana nie wychodziły przed linię palców u stóp. Wykonując przysiad patrzymy z góry na swoje stopy. Jeśli będziemy w stanie je zobaczyć, oznacza to, że ćwiczenie wykonujemy prawidłowo. Natomiast jeżeli patrząc w dół nie widzimy swoich stóp (zasłaniają ci kolana), to znaczy, że trzeba koniecznie skorygować swoją pozycję.

Podczas wdechu prostujemy nogi w kolanach, ale nadal nie blokujemy ich w stawie kolanowym. Dodatkowo podczas podnoszenia się trzeba mocno napiąć pośladki.

Minimum  3 serie po 12-15 powtórzeń.

Wariant II

Wykonujemy przysiad. Podczas podnoszenia się w górę mocno napinamy pośladki i przenosimy ciężar ciała na palce stóp, odrywając pięty od podłogi.

Minimum  3 serie po 12-15 powtórzeń.

Główne grupy mięśniowe – grupa mięśni nóg i pośladków.

Zobacz więcej filmów >

Jeśli potrzebujesz ćwiczeń bardziej dostosowanych do Twoich wymagań lub stanu zdrowia, napisz bezpośrednio do Izy Tyszki, naszej instruktorki fitness