Moje ciało? Cała JA!

Wygląd naszej sylwetki ma wpływ nie tylko na nasze zdrowie, ale przede wszystkim na nasze samopoczucie. To, czy dobrze czujesz się we własnym ciele, zależy tylko od Ciebie i od tego, jak sama będziesz siebie postrzegać. Wyobrażenie o idealnej sylwetce Twojej koleżanki może być zupełnie inne niż Twoje.

Nasza sylwetka zmienia się. Wpływa na nią ciąża, stan zdrowia. Jednak przede wszystkim wygląd Twojego ciała jest odzwierciedleniem Twojego trybu życia i sposobu odżywiania. Kiedy dbasz o swoje ciało, ćwiczysz i świadomie się odżywiasz, wyglądasz i czujesz się świetnie.

Często bardzo trudno zaakceptować zmiany, które zachodzą w naszym ciele. Nadmiar kilogramów, zmiana proporcji sprawiają, że przestajemy się czuć atrakcyjnie. To, że przestajemy ćwiczyć może być konsekwencją większej ilości obowiązków, lecz… może nie musisz ćwiczyć tyle co do tej pory, ale nie rezygnuj z ćwiczeń. Nawet jeżeli jesteś młodą mamą, nie przestawaj ćwiczyć i dbać o siebie. Będziesz mieć więcej siły i energii do wychowywania swoich pociech, kiedy nie zrezygnujesz ze swoich pasji i przyjemności. Wiele kobiet, które po ciąży zaprzestało ćwiczeń, skarży się na brak sił, spadek kondycji czy zmianę w sposobie postrzegania ich przez partnerów. Ciało i poczucie własnej wartości ściśle na siebie oddziaływają. Kiedy czujemy się dobrze same ze sobą i we własnym ciele, epatujemy pewnością siebie, która pozwala nam osiągać lepsze wyniki w pracy czy czuć się atrakcyjnie przy swoim partnerze. Nie chcemy wtedy „gasić światła” lub przemykać się np. po kąpieli.

Nie jest powiedziane, że piękne ciało musi być chude. Piękne ciało to zdrowe ciało, wyćwiczone i jędrne. Takie, które ma w sobie dużo siły. Ciało ma być pomocnikiem w działaniu, a nie je stopować lub ograniczać. Ma pomagać Ci spełniać Twoje marzenia i realizować cele. Motywacji do ćwiczeń nie  szukaj u innych. Znajdź ją w sobie. Nie myśl: „Kiedy znajdę nowego partnera, to znów zacznę ćwiczyć.” lub „Zapiszę się z koleżankami na siłownię”. To ma być Twój sukces i Twoje działanie dla samej siebie.

To, że przytyłaś nie musi oznaczać, że jesteś zagubiona, masz problemy. To jest naturalny proces, który dotyka większość kobiet po urodzeniu dziecka czy po rozpoczęciu pracy zawodowej, kiedy mają mniej czasu. Twoim zadaniem jest zmotywowanie się do zmiany nie ciała, ale stylu życia i znalezienie czasu na ćwiczenia i swoje pasje

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >