Grunt to być dobrym dla siebie!

Sukces w odchudzaniu zależy od bardzo wielu czynników. Niektóre z nich związane są z funkcjonowaniem Twojego organizmu, gospodarką hormonalną czy uwarunkowaniami genetycznymi, ale inne zależą tylko od Ciebie.

 

Myśląc „odchudzanie”, często wyobrażamy sobie katorżniczy wysiłek, całą masę wyrzeczeń i trudny czas w naszym życiu.

Pamiętaj o jednej podstawowej zasadzie: żeby osiągnąć sukces, musisz być dla siebie dobra i o siebie dbać. Ciało wypoczęte ma więcej siły na trening i na pokonywanie żywieniowych pokus. Nie żałuj sobie snu. Śpij przynajmniej 7 godzin dziennie – tak, żebyś każdego następnego dnia miała energię i ochotę na dalsze zmiany. Jeżeli będziesz niewyspana, wysiłek przestanie sprawiać Ci przyjemność, a Ty staniesz się bardziej nerwowa i rozdrażniona. Kiedy doznajesz porażki, wylewasz sobie na głowę kubeł zimnej wody. Postanawiasz wziąć się jeszcze lepiej do pracy i rezygnujesz z wieczoru z koleżankami, żeby poświęcić go obowiązkom. Nie zapominaj o tym, że gdy osiągniesz sukces, należy Ci się nagroda. Zmotywuje Cię ona do dalszej pracy i walki z przeciwnościami.

Pamiętaj również, żeby dobrze o sobie myśleć. Jak inni mają Cię zaakceptować, jeśli patrząc w lustro czy pracując myślisz o sobie w sposób, w który nie myślisz nawet o swoim wrogu? Pamiętaj, że poziom Twojej samooceny w największej mierze zależy od Ciebie samej! To, w jaki sposób Ty na siebie patrzysz, jak myślisz o swoim wyglądzie czy pracy, oddziałuje na to, jak postrzegają Cię inni. Spróbuj ocenić siebie i swoją pracę obiektywnie, tak jak oceniłabyś swoją przyjaciółkę. Oczywiście, tak jej, jak i Tobie, zdarzają się potknięcia, ale zobaczysz – akceptujesz ją pomimo to.

Miej czas na zabawę. Przynajmniej raz w tygodniu zrób coś, co sprawia Ci radość. Pójdź na nową komedię romantyczną do kina czy wybierz się na plotki z przyjaciółkami. Niech to będzie czas, kiedy możesz zapomnieć o obowiązkach, rozluźnić się i być sobą. Każdy z nas chciał czegoś w życiu spróbować, ale w ostatniej chwili sparaliżował go strach przed porażką lub własne lęki. Małymi kroczkami próbuj spełniać te marzenia, podejmować te wyzwania. Poczujesz wtedy, że jesteś silna, odważna i potrafisz naprawdę wiele.

Kiedy wybierasz dietę, zwracaj uwagę na jadłospis. Zdecydowanie zwiększa się prawdopodobieństwo wytrwania na diecie, jeśli w jej menu będą znajdować się składniki, które często sama wybierasz. Przygotowuj potrawy z sercem, układaj kompozycje na talerzach. Jedzenie ma być dla Ciebie przyjemnością. Znajduj zawsze czas na spokojne spożycie posiłku. Smakuj, poznawaj nowe kuchnie, przyprawy, produkty. Sporządź listę produktów, które po prostu lubisz i na jej postawie ułóż swoją dietę. Każdego dnia staraj się uśmiechać i w ciągu dnia pół godziny znaleźć na odpoczynek, na relaks z ulubioną książką czy słuchanie najnowszej płyty swojego muzycznego idola.

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >