Zapamiętuj z przyjemnością

Zastanawiamy się często, jak lepiej zapamiętywać, jak szybciej się uczyć i przyswajać nową wiedzę. Często, będąc zestresowani i zagonieni, nie wiemy zupełnie, co z tym zrobić.

Odpowiedź jest prosta – zapamiętamy szybciej to, co będzie nam się dobrze kojarzyło. Zgodnie z teorią jednego z badaczy, znacznie poprawiamy zapamiętywanie treści, jeśli łączymy je z czymś przyjemnym. Ta wiedza może być dla nas przydatna, bowiem już wiemy, co zrobić, aby lepiej zapamiętać. Informacje, które do nas trafiają, są filtrowane. Najpierw trafiają właśnie do pamięci sensorycznej, a więc ultrakrótkiej. To dzięki niej możliwa jest ocena przydatności danej informacji. Właśnie informacje, które przyswajamy z elementem jakiejś nagrody, są etykietowane jako te ważne i przenoszone do pamięci długotrwałej.

Co zatem robić aby lepiej zapamiętywać?

Uczmy się w przyjemnym otoczeniu, z dobrym światłem, może z miłym aromatem świeczki zapachowej, może nagradzajmy się po małych kawałkach czymś, co naprawdę lubimy. Wtedy przyswoimy wiedzę o wiele szybciej i łatwiej.

 

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >