Sen to zdrowie

Gonimy ciągle, bo praca, bo nauka, bo dzieci, bo impreza. Pamiętajmy jednak, że sen jest nam tak samo potrzebny do zachowania zdrowiej kondycji jak zdrowe żywienie i dbałość o kondycję fizyczną.

Każdy to wie, ale nie każdy stosuje. Oczywiście, raz na jakiś czas zdarzy nam się zarwać noc. Są też zawody obciążone dyżurami nocnymi, więc tego nie unikniemy. Pamiętajmy jednak, że sen jest bardzo ważny. Nie damy rady być zdrowi, jeśli nie będziemy regularnie się wysypiać. Badania pokazują, że jeśli nasz organizm nie śpi w nocy, produkuje hormony, które są niezbędne do aktywności. To, niestety, te same hormony, które wywołują stres. Mówimy tutaj o adrenalinie i kortyzolu. Wiemy, jak stres nas wykańcza, a to jest destruktywne działanie tych właśnie substancji.

Wybierz najlepszy pakiet dietetyczny

Pamiętajmy więc, że jeśli nie śpimy w nocy, narażamy się na ich wpływ, czym niszczymy sobie zdrowie. Spada nam wówczas odporność, pojawia się rozdrażnienie, nie jesteśmy w stanie dobrze się skoncentrować, co powoduje spadek naszej efektywności. To z kolei jest przyczyną nasilenia stresu, jeśli nie możemy sprawnie wykonywać różnych czynności. Wiemy również, że brak snu hamuje proces zmiany wagi, może również zaburzać naszą gospodarkę hormonalną.

Niestety, nie uda się przechytrzyć naszego organizmu i noc jest po to, aby spać. Pamiętajmy o tym, bo nasz organizm to czuje.

 

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >