Odchudzanie dla młodych mam - to możliwe

Młode mamy borykają się ze zmianą swojego wyglądu, zwyżką kilogramów, brakiem snu i zmianą nastrojów. Pojawia się też lęk o dziecko, myślimy, że już nie jesteśmy tak ważne, bo teraz musimy zadbać o nie. Jednak same też jesteśmy dla siebie ważne i żadna z nas nie będzie dobrą mamą, jeśli nie będzie zadowolona z siebie. Powrót do swojej formy sprzed ciąży albo nawet lepszej jest możliwy i sprawi nam dużo radości.

Co robić, aby to stało się możliwe?

  • Przede wszystkim planuj zdrowe posiłki. Musisz myśleć o maluchu, szczególnie jeśli karmisz piersią, ale również o sobie. Pamiętaj o posiłkach. Tak samo jak planujesz karmienie dziecka, musisz pamiętać o sobie. Też musisz jeść zdrowo i regularnie. Nie zapominaj o tym!
  • W okresie karmienia piersią musisz zwiększyć ilość przyjmowania pokarmów (w stosunku do okresu ciąży o około 500 kcal). Zwiększa się bowiem zapotrzebowanie na minerały, witaminy i białko.
  • Nie myśl o utracie wagi, ale o zdrowiu. W okresie laktacji nie jest wskazane stosowanie restrykcyjnych diet. Ważne jest, aby przestrzegać zalecanej dawki kalorii. Wówczas waga będzie spadać systematycznie i zdrowo dla nas.
  • Myśl pozytywnie. Jeśli będziesz skupiać się na zdrowym trybie życia, które jest niezbędne dla Ciebie i Twojej Rodziny, będzie Ci dużo łatwiej radzić sobie z nową dla Ciebie sytuacją.
  • Nie bądź perfekcyjna. Przyjmij fakt, że Twoje życie się zmieniło. Pojawiło się dziecko, przeszłaś okres ciąży. Potrzebujesz czasu, aby wrócić do formy. Nic nie dzieje się tak szybko. Daj sobie czas.
  • Skoncentruj się na tym, co możesz zrobić, a nie na tym, co się dzieje i czego Ci brakuje. Oczywiście, zmieniło się wiele, ale też wiele się jeszcze zmieni. To tylko kwestia czasu i Twojej motywacji do działania.
  • Planuj aktywność. Może na początku to nie będą wyczerpujące treningi, ale chociażby codzienne spacery na świeżym powietrzu. Będą dobrze wpływały na Twoje dziecko, a Tobie poprawią samopoczucie i metabolizm.
  • Stosuj zasadę małych kroków – powoli i spokojnie wracaj do formy.
  • Nie bój się prosić o pomoc najbliższych.

Okres po ciąży jest trudnym okresem dla kobiety. Daj sobie czas, a powoli wrócisz do formy. Po prostu dbaj o siebie.

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >
Tagi: odchudzanie