Moje życie to mój wybór

To właśnie my sami mamy największy wpływ na to, co się z nami dzieje i jak będzie wyglądało nasze życie. My jesteśmy odpowiedzialni sami za siebie. Niby jest to prosta zasada, ale nie każdy umie ją zastosować i wcielić w życie. Warto jednak się jej wyuczyć i przestać chować głowę w piasek, nie biorąc życia w swoje ręce.

Przyjrzyjmy się temu, co możemy zrobić, aby lepiej i łatwiej dokonywać wyborów dotyczących naszego całego życia. Oto proste zasady:

  • Pamiętajmy o tym, że jesteśmy wolnymi ludźmi i to my decydujemy, co jest dla nas dobre, a co nie. 
  • Nie róbmy z siebie ofiary. Nie stawiajmy przyczyn naszych niepowodzeń na zewnątrz, bo na świat zewnętrzny nie mamy wpływu, natomiast na nas samych już bardzo duży, więc starajmy się brać odpowiedzialność, a nie stawiać się w roli ofiary.
  • Znajdźmy wartości, które są dla nas ważne i dążmy do osiągnięcia celu w zgodzie z nimi.
  • Nie poddawajmy się.

Wyobraźmy sobie, że wcielamy te zasady do naszego życia, dokonujemy wyborów dla nas lepszych, bardziej zdrowych, że już nie szukamy ciągle wymówek…

Wyobrażenie piękne, ale wcale nie musi pozostawać w sferze marzeń, to coś realnego, zależy bowiem od nas samych. Wystarczy postawić sobie pytania: „Co jest dla mnie ważne?” i „Co chciałabym/chciałbym osiągnąć?”. Odpowiedź na nie wyznaczy nam kierunek działania.

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >