Jak dobrze wypocząć na wakacjach?

Jesteśmy na wakacjach. Wreszcie wypoczywamy. Co zrobić, aby, jak co roku uniknąć zmęczenia i faktycznie się zrelaksować? Jak dobrze odpoczywać, aby to faktycznie miało sens i dało nam dużo?

 

Wybierz najlepszy pakiet dietetyczny

 

 

Oto kilka zasad, dzięki którym z wakacji wrócimy wypoczęci z energią do dalszej pracy:

  • Przede wszystkim pamiętajmy o tym, że długość urlopu ma znaczenie. Niestety tydzień to za mało, aby w pełni zregenerować siły. Przez siedem dni owszem, wyśpisz się, odpoczniesz od tempa, ale nie uda się w pełni zregenerować. Poza tym, jeśli wyjeżdżamy tydzień zajmuje nam adaptacja. Optymalnym czasem będzie więc trzy tygodnie, ponieważ tydzień się adaptujemy, drugi wypoczywamy a trzeci nabieramy sił na dalszą pracę. Wiadomo, że trudno otrzymać aż trzy tygodnie urlopu, ale postarajmy się chociaż o dwa. Wtedy z pewnością w pełni odpoczniemy.
  • Znaczenie ma również zaplanowanie urlopu aby nie zaczynał się od soboty i kończył na sobocie. Wtedy musimy wrócić do pracy od poniedziałku na cały tydzień, to duża zmiana dla zrelaksowanego organizmu. Najlepiej jest zaplanować tak, aby wrócić w środku tygodnia. Wówczas, na przykład, będziemy mieć możliwość popracowania jedynie w czwartek i piątek, czyli przez dwa dni i posiadania znów dwóch dni wolnego. Taki sposób planowania pozwoli nam spokojniej powrócić do tempa pracy.
  • Planuj urlop zgodnie z Twoim poziomem aktywności. Nie musisz pędzić za modą i spędzać czas na urlopie nurkując, pływając na żaglówkach, czy też chodząc na mordercze trekkingi, jeśli tego nie lubisz. Nie jest powiedziane, że jedynie aktywność na urlopie gwarantuje wypoczynek. To, jak uda Ci się spędzić czas wolny zależy tylko i wyłącznie od tego, czy będziesz robić to, co lubisz i co Ciebie relaksuje.
  • Pamiętaj o tym, aby spędzić czas z ludźmi, których lubisz i którzy nie są toksyczni. Nic bardziej nie męczy niż przebywanie w jednym miejscu z toksycznymi znajomymi. Wtedy z pewnością nie odpoczniesz. To ma być Twój czas.
  • Wypoczywaj z głową. Imprezy – owszem są pewnie wpisane w urlop. Pamiętajmy jednak o tym, aby zachować umiar pod koniec, ponieważ z pewnością nie wrócimy wówczas wypoczęci.

Te kilka prostych zasad pozwoli Wam dobrze spędzić czas i nabrać sił na kolejne miesiące pracy.

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >
Tagi: odpoczynek