Dlaczego wybieramy akurat tę potrawę?

Każdy z nas preferuje coś innego, mamy swoje ulubione przekąski czy potrawy, nie zawsze zdrowe. Oczywiście świadomość zdrowego trybu życia może wpłynąć korzystnie na nasze wybory, niestety ciągle jesteśmy narażeni na wszechobecne podszepty reklamy i różne inne pokusy.

Co działa na nas najmocniej?

Oczywiście odbieramy produkty wszystkimi zmysłami. Najbardziej działa zmysł wzroku – jest to około 40% naszej decyzji o wyborze. Słuch to 30%, a dotyk, zapach i smak kolejne 30%. To ciekawe zestawienie, ponieważ wydawałoby się, że jemy raczej z powodu smaku, a jednak – jak się okazuje – większe znaczenie ma tu wygląd.

To ważna informacja, ponieważ każdy z nas kieruje się właśnie takimi podświadomymi wyborami.

Producenci żywności już dawno zdobyli tę wiedzę i potrafią tak wypromować produkt, aby najpierw zachwycił nas opakowaniem, następnie zapachem, a dopiero na końcu smakiem. Taka dbałość o każdy zmysł powoduje, że znacznie chętniej sięgamy po dany wyrób i znacznie łatwiej się do niego przywiązujemy.

Co robić, aby nie dać się łapać na tak tworzone reklamy?

To proste – podejmować świadome decyzje. Myśleć przy wyborze danego produktu – czy chcę go zjeść, bo podoba mi się jego opakowanie, a może potrzebuję czegoś innego. Starajmy się zaspokajać swój głód z dbałością o zdrowie. Wówczas nie będzie liczyło się pudełko, ale zdrowa zawartość. A to przecież znacznie ważniejsze! W końcu opakowanie i tak się wyrzuca, a zdrowe potrawy długo będą oddziaływać korzystnie na nasz organizm. 

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >