Energia – gdzie ją znaleźć podczas wiosennego przesilenia?

Przychodzi wiosna – piękny czas, na dworze wszystko się zieleni, jest wreszcie cieplej, wreszcie zobaczyliśmy słońce. Przyroda się budzi do życia, a my?

My czujemy straszne zmęczenie. Jesteśmy ospali, zupełnie bez energii. Cóż to takiego? – Pewnie wiosenne przesilenie. Wtedy to musimy wejść w życie po długiej zimie, poddać się zmianie przyrody i zmianie klimatu.

Wybierz najlepszy pakiet dietetyczny

Jak sobie poradzić ze zmęczeniem i co zrobić, aby zacząć żyć z energią?

Przede wszystkim warto zmienić nasze złe nawyki, takie jak:

  • Zła dieta – Warto jeść w zgodzie z daną porą roku i naszą strefą klimatyczną, posłuchajmy swojego organizmu i przyjrzyjmy się sobie: jakie pokarmy nam służą, a po jakich czujemy się ociężali, ospali. Takie produkty są dla nas niezdrowe i aby mieć energię, powinniśmy je wyeliminować z diety.
  • Zdrowy ruch – Tutaj nie będzie nowości – wszyscy wiemy, że sport uwalnia endorfiny i one wywołują w nas lepsze samopoczucie i mamy więcej energii. Jeśli żyjemy jedynie pracą, w samochodzie czy autobusie, nasze mięśnie nie pracują, a więc stają się ospałe, dostają komunikat, że nie muszą być sprawne. Dlatego ruch jest tak ważny, aby nasze ciało nie zapomniało, do czego służy. A energia sama przyjdzie, jak tylko zaczniemy się ruszać.
  • Właściwe oddychanie – W pędzie dnia codziennego, w silnym stresie zapominamy o właściwym oddychaniu. Nie skupiamy się zupełnie na oddechu, a przecież jest on dla nas życiodajny. Świadome i głębokie oddychanie dotlenia mózg, pobudza krążenie krwi, a więc dodaje nam masę energii.
  • Relaksuj się – Posłuchaj muzyki, poczytaj książkę, daj sobie odpocząć, a będziesz mieć więcej sił do działania.
  • Stawiaj sobie realne cele, które są dla Ciebie ważne. – Jeśli coś bardzo chcemy osiągnąć, pojawia się nagle masa niespożytej energii do wykonania tego.
  • Zdrowe, racjonalne myślenie – Dobre nastawienie. Dzięki niemu zyskam energię do działania i nie stracimy jej na zbędne zamartwianie się.

Te zasady pozwolą nam przezwyciężyć chwilowe niedomagania i wzmocnią naszą energię. Warto spróbować.

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >
Tagi: choroba, dieta, stres