Pięć zasad, bez których nie przetrwasz Świąt!

Boże Narodzenie na diecie? Przy wielkiej determinacji jest to do zrobienia. Wystarczy, że zastosujesz się do tych pięciu prostych zasad:

1.       Spowolnij swoje jedzenie. Najlepiej wybierz osobę, która według twoich obserwacji je najwolniej. Teraz dostosuj swoje tempo spożywania do niej lub staraj się jeść jeszcze wolniej.

2.       Odstaw tłuste, majonezowe dodatki (sałatki, śledziki, sosy) oraz pieczywo: bagietki, bajgle, bułki, grahamki. Jeśli są kalorie, które możesz ominąć, po prostu ich nie jedz.

3.       Nie pij słodkich napojów gazowanych, soków, dosładzanych kaw i herbat. Postaw na wodę, ewentualnie szklaneczkę kompotu z suszu. Jeśli chodzi o alkohol, to nie pij więcej jak jeden kieliszek, maksymalnie dwa.

4.       Za wszelką cenę unikaj dokładek. Nałóż sobie raz porcję, którą zjesz, najlepiej od razu kilku potraw. Chodzi o to, aby unikać pokusy. Dzięki wolnemu jedzeniu, na twoim talerzu zawsze będzie coś leżeć i grzecznie odmawiając dokładki, możesz powiedzieć „Oj, jeszcze nie wszystko zjedzone!” ;)

5.       Oczywiście ideałem byłoby, aby nie jeść ciast. Jednak, jeśli postanowisz już jakieś skonsumować, to z góry załóż, jaką ilość zjesz. Najlepiej jeden kawałek.

Korzystając z kilku wolnych dni warto poświęcić czas na zwiększoną aktywność fizyczną. Dzięki temu wszystkie kalorie mamy szansę spalić i pojawić się na noworocznej zabawie zarówno w wyśmienitych nastrojach, jak i w pięknych, dopasowanych strojach.

 

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >