Kolorowa dieta

Kolorowa dieta

Czy zastanawialiście się kiedyś, dlaczego ziemniaki zawierają dużą ilość skrobi, a np. marchewka karotenu?  Dlaczego burak jest czerwony, a pietruszka biało-szara?  Przecież wszystkie te warzywa są roślinami okopowymi i rosną w ziemi, więc dlaczego mają inny kolor? Skąd czerpią wszystkie składniki i dlaczego tak bardzo się różnią?

Wybierz pakiet dla siebie

Wyobraźcie sobie teraz, że każda marchewka czy ziemniak jest swoistym sitkiem, które różni się wielkością dziurek. Np. ziemniak przepuszcza z gleby składniki, które mogłyby dać mu pomarańczowy kolor, a zostawia te, które powodują, że jest bogaty w potas, magnez i witaminę C oraz posiada dużą ilość skrobi. Taka marchew za to ma inny rozmiar dziur i przepuszcza substancje, które budują magazyn skrobi, ale za to zatrzymuje te, które budują ß-karoten.

Przykład ten ma pokazać, iż im bardziej nasza dieta jest zróżnicowana, tym bardziej jest bogata w składniki minerale i witaminy, a to oznacza, że kolor ma znaczenie. 

salatka

Im bardziej kolorowo jadasz, tym szybciej z wagi spadasz.

A taki tam rymek powstał;) Dzięki temu nie składujesz składników, tylko od razu je spalasz lub wykorzystujesz w codziennym funkcjonowaniu organizmu. Zamiast gadać, przejdźmy do rzeczy! Dlatego też nie będę Was zawsze zarzucał zdrowymi przepisami z warzyw, coby was nie utopić w warzywach, ale pierwszy cykl przepisów i wątków poświęcę cudownej rzeczy, jaką jest smak . Sprzedam Wam smak, w którym tłuszcz nie walczy z witaminami i gdzie potrawa ma sens dla naszego organizmu! Daje mu siłę i poczucie wartości danego posiłku. Więc czytajcie, bo mam nadzieję, że to, co trafi na łamy naszego portalu, będzie ciekawe i nada sens Waszej diecie! 

A dieta to nie tylko odchudzanie, to codzienny rytm Waszych posiłków, zaczynając od ich jakości kończąc na regularności ich spożywania.

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >