Płukanie ust olejem…

Płukanie ust z użyciem oleju roślinnego, to metoda stosowana od tysięcy lat w medycynie Dalekiego Wschodu. Dr Francesco Santi - chirurg stomatolog na łamach La Stampa – jednego z największych opiniotwórczych dzienników włoskich mówi, że ssanie oleju nie tylko daje lepsze rezultaty niż tradycyjne płyny do płukania w utrzymaniu czystości zębów, dziąseł i całej jamy ustnej, ale także przy chorobach zatok, uszu, jelit, serca, nerek, płuc, chorób układu nerwowego i wielu innych.

Metoda polega na ssaniu oleju roślinnego, rano, na czczo. 

1 łyżkę oleju roślinnego – najlepiej kokosowy albo oliwa z oliwek, oczywiście nierafinowane, tłoczone na zimno – ssać, przeciskając przez zęby przez ok. 15-20 min. Najpierw olej zgęstnieje, później zrobi się wodnisty. Po zakończeniu płukania, należy olej wypluć do sedesu, przepłukać wodą jamę ustną. Na koniec dobrze jest też przepłukać usta ciepłą wodą z odrobiną soli nieczyszczonej kłodawskiej lub himalajskiej (tylko taką używamy w naszej kuchni).

Uważajmy, aby nie połykać oleju, ponieważ w czasie tego procesu olej „wyłapuje” bakterie, toksyny i inne substancje szkodliwe.

Jeśli występują choroby lub organizm jest bardzo zanieczyszczony, w ciągu pierwszych dni ssania oleju może wystąpić osłabienie, pogorszenie samopoczucia.  Nie należy jednak tego procesu przerywać. Takie objawy to normalna reakcja organizmu.

Już po 3-4 tygodniach kuracji, znikną problemy jamy ustnej, zęby staną się bielsze, zniknie osad nazębny, nieświeży oddech, krwawienia z dziąseł, a organizm pozbędzie się toksyn. Narządy wewnętrzne zaczną lepiej pracować, ustabilizuje się również system immunologiczny. Taka obietnica bardzo cieszy! Warto spróbować! :)

Metoda jest prosta, dostępna, niezbyt droga – choć dobry, nierafinowany olej kokosowy do najtańszych nie należy, ale słoik wystarczy na długo.

Problemem będzie pewnie wstanie z łóżka rano, 20-25 minut wcześniej!  

Ale może się uda…dla zdrowotności i pięknego, zdrowego uśmiechu! :)

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >