Olej kokosowy a odchudzanie

Ostatnio da się zauważyć, że na świecie panuje kompletne szaleństwo na temat cudownych właściwości oleju kokosowego. Jest to olej pochodzący z wnętrza kokosa, dostępny w wersji tłoczonej na zimno, o charakterystycznym kokosowym zapachu oraz w wersji rafinowanej, praktycznie bezzapachowej.

Olej kokosowy ma bardzo szerokie właściwości zdrowotne; stosuje się go zewnętrznie, wewnętrznie, można go też spożywać. Najczęściej jest polecany przy problemach skórnych, można spokojnie wsmarować go w twarz, często stosuje się go także jako maseczkę na włosy na noc. Wewnętrznie jest używany jako lek. Olej kokosowy spokojnie nadaje się do smażenia, jest nawet dużo lepszy niż popularnie przez nas wybierane oleje roślinne. Można podgrzewać go do wysokich temperatur bez ryzyka, że w wyniku przetwarzania pojawią się szkodliwe związki chemiczne. Słyszy się też dużo na temat jego odchudzających właściwości. Pierwsi zauważyli to amerykańscy farmerzy, którzy zaczęli dodawać olej kokosowy do paszy Olej kokosowydla trzody chlewnej. Okazało się, że zamiast przytyć, świnie… schudły. W 2009 r. potwierdziły to brazylijskie badania na temat odchudzania kobiet, wspieranego olejem kokosowym. Na wielu blogach możemy przeczytać o osobach, które same na sobie testowały niezwykłe właściwości tłuszczu kokosowego. Pamiętaj jednak, że bez zrównoważonej diety i aktywności fizycznej nie ma mowy o odchudzaniu. Czy olej kokosowy naprawdę działa? Na pewno charakteryzuje się mniejszą kalorycznością (100g to ok. 690kcal, podczas gdy zwykłe oleje mają ok. 900kcal) i wspaniałym smakiem, który podkreśli aromat tropikalnych i azjatyckich dań. Ale aby się przekonać, musisz go spróbować. Satysfakcja gwarantowana.

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >