Jeść czy nie jeść, oto jest pytanie!

Jeść, zdecydowanie jeść, ale same dobre potrawy i produkty. 

  1. Rano w domu, na dzień dobry, wypijamy 1–2 szklanki ciepłej wody z cytryną lub szczyptą soli, która dostarczy nam minerałów (np. kłodawskiej lub himalajskiej), po 30 min. konkretne śniadanko.
  2. Drugie śniadanie w pracy – w pojemniczku zabieramy surówkę z warzyw z oliwą z oliwek i do tego np. gotowane jajko na miękko (ważne!), porcję twarogu lub innego sera. Pół godz. przed każdym posiłkiem i 2,5 godz. po posiłku wypijamy 2 szklanki letniej wody ze szczyptą soli. Napojów nie łączymy z posiłkiem, by nie rozcieńczać kwasów żołądkowych i umożliwić dobre trawienie. Ten sam reżim czasowy dotyczy kawy (oczywiście bez mleka, ale za to z odrobinką miodu) J.
  3. Czas na obiad – w drugim pojemniczku mamy tym razem duszone warzywa z oliwą z oliwek (albo masłem, albo olejem rzepakowym albo lnianym z apteki – dodanymi już do gotowej potrawy) z porcją mięsa lub ryby. Obiad możemy odgrzać w pracy albo użyć praktycznego lunchboxu/termosu obiadowego.
  4. Po południu z przyjemnością zjemy wybrany owoc, ale minimum 2,5 godz. po obiedzie.
  5. Kolację z radością i spokojem możemy już celebrować w domu – optymalnie do godz. 19.00.

A czego nie jeść?

  1. Cukru, cukru i jeszcze raz cukru – wszystkich ciast, ciasteczek, cukierków, batoników, słodkich napojów, słodzików też!
  2. Tłuszczów zawierających nadmiar kwasów tłuszczowych omega-6 i trans, najlepsze są oleje nierafinowane i tłoczone na zimno (wymienione wyżej), masło ekstra i masło klarowane (tylko to ostatnie świetnie nadaje się do smażenia).
  3. Słonych przekąsek i fast foodów.
  4. Zbyt wielu owoców i produktów z pszenicy.
  5. Nigdy nie pijemy zimnej wody, by nie wychładzać żołądka, śledziony, trzustki i wątroby.

Czy to wszystko da się zorganizować, przygotować, przynieść do pracy? 

Da się. Trzeba tylko chcieć i z troską pomyśleć o sobie i o swoim zdrowiu. Nie doceniamy go, dopóki jest!

Postarajmy się zadbać o naszego najlepszego przyjaciela, który nas bardzo potrzebuje, a którego codziennie rano widzimy w lustrze!

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >