Jak schudnąć i nie zwariować

Jak się okazuje, niemożliwe staje się możliwe, a to, co jeszcze parę miesięcy temu wydawało się nie do osiągnięcia, nagle jest rzeczywistością. Schudłaś i osiągnęłaś swój cel. Sezon letni oficjalnie otwarty, a ty w najlepszej formie w swoim życiu. Pytanie tylko, co dalej.

Przede wszystkim dokładnie ustal, do osiągnięcia jakiej wagi dążysz. W procesie redukcji masy ciała w końcowym etapie musisz założyć, że przytyjesz około 2 kg, ponieważ organizm będzie normował wagę. Dlatego czasem lepiej założyć, że dążysz do wagi nieco niższej niż oczekiwana. Nie powinnaś się też przejmować, jeśli po zwiększeniu kaloryczności diety z twoją wagą zacznie się coś dziać. To normalna i naturalna reakcja ciała na zmiany.

Gdy kończysz dietę redukcyjną, powinnaś postawić na stopniowe zmiany. Nie zwiększaj kaloryczności posiłków na hurra, tylko co tydzień podnoś dostarczaną ilość energii. Koniecznie też dodaj więcej aktywności fizycznej, tak by organizm przystosowywał się do spalania większej liczby kalorii. Słuchaj swojego organizmu. Każdy reaguje nieco inaczej i niezwykle istotne jest tutaj indywidualne podejście.

Jeśli chodzi o zmiany w diecie, to staraj się cały czas trzymać zasad prawidłowego żywienia. Możesz jeść węglowodany, najlepiej jednak te jak najmniej przetworzone. Warzywa i owoce nadal powinny królować w twoim jadłospisie. Włączaj do niego również chude białko i nabiał oraz tłuste ryby morskie. Do warzyw dodawaj tłuszcze roślinne, nie zapominaj o orzechach i pestkach, oczywiście w rozsądnych ilościach. Pij wodę, zieloną herbatę. Unikaj słodyczy i słonych przekąsek.

Ważne jest, aby twoja dieta odchudzająca była jak najbardziej zbliżona do zdrowej i polecanej dla każdego. Dzięki temu bez problemu wprowadzisz większe ilości jedzenia. Nie spuchniesz, nie będziesz czuła się ociężała i co najważniejsze, nie pojawi się efekt jo-jo. Nie rzucisz się również pokarmy, których długo unikałaś, ponieważ dobra dieta odchudzająca nie wyklucza żadnych grup żywności.

Pamiętaj, że dieta działa, dopóki ją stosujesz. Jeżeli wrócisz do swoich nawyków żywieniowych sprzed diety, to na pewno pojawią się dodatkowe kilogramy. Żaden efekt nie jest wieczny, jeżeli nie będziesz go szanować. To nie oznacza, że już nigdy nie będziesz mogła sobie pozwolić na nic słodkiego. Ale całe życie będziesz musiała zwracać uwagę na to, co jesz. Jestem jednak pewna, że po wysiłku, jakim była zmiana złych nawyków żywieniowych i zrzucenie zbędnych kilogramów, zasady zdrowego odżywiania będziesz mieć zakodowane w głowie na stałe. 

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >