Dietetyczne lody

Przechadzając się ostatnio po centrum handlowym z pewnością zwróciłeś uwagę na wszechobecne foremki do lodów, które możesz przygotować w domu. Nie kusiło Cię spróbować?

Ze wszystkich możliwych słodyczy lody wydają się najbardziej dietetyczne. Chociaż zależy jakie. W sklepie na pewno będziesz celować w lody wodne lub sorbety.

Lody na bazie śmietany mogą mieć nawet 250kcal w porcji! Lody, które przygotujesz w domu, dają Ci pewność, że wiesz, co do nich dodałeś i są to w dodatku same zdrowe składniki.

A więc do dzieła!

Kiedy już kupisz foremki do lodów, musisz zaplanować, jakie skomponujesz składniki. Dietetyczne lody

Polecam Ci jogurt naturalny albo jogurt grecki. To będzie lodowa baza. Kup również świeże owoce, drobno je pokrój lub zmiksuj. Lubisz wiórki kokosowe? Masło orzechowe? A może chcesz poeksperymentować z odżywkami białkowymi? Nie ma problemu. Do foremki możesz przełożyć zmiksowane według Twojej własnej receptury smaki, każdy lód może być inny. Składniki możesz układać warstwowo: owoce, potem jogurt naturalny i na koniec małą warstewkę masła orzechowego. Następnie lody wystarczy włożyć do zamrażarki na kilka godzin. Kaloryczność takich lodów to przedział od 60 do 130kcal w jednym. Wszystko zależy od proporcji składników.

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >
Tagi: dieta