Winogrona – pomagają przy wielu rodzajach raka

Tajemniczym związkiem, który ma czynne właściwości lecznicze, jest resweratrol, antyoksydant pochodzący ze skórki czerwonych winogron.

W badaniach okazało się, że resweratrol niszczy niektóre komórki nowotworowe, wrażliwe na leczenie promieniowaniem. Badania prowadzono przede wszystkim na komórkach nowotworów: prostaty i czerniaka. Przy zastosowaniu samego resweratrolu ginęło około 44% komórek czerniaka, a w połączeniu z leczeniem promieniowaniem aż 65%. Niestety, resweratrol okazuje się mało skuteczny w walce przy zaawansowanym stadium nowotworu. Warto jednak pomyśleć o skutecznym zabezpieczeniu, jakie zapewnia nam profilaktyczne spożywanie winogron. Obecnie opracowywane są już suplementy zawierające resweratrol, jednak nie należy polegać jedynie na nich przy walce z chorobą. Naukowcy obecnie opracowują skuteczną metodę, polegającą na pewniejszym dostarczaniu resweratrolu do zaatakowanych komórek. Badania są trudne ze względu na szybkie migracje tego rodzaju raka. Jest jednak szansa, że substancja ta może powstrzymać rozwój nowotworu kości czy mózgu, które powstały w wyniku przerzutów. Badania zostały opublikowane w Journal of Surgical Research, na zlecenie Association for Academic Surgery.

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >
Tagi: rośliny