Dieta, która wspomoże wysiłek umysłowy

Na co dzień rzadko zastanawiamy się nad tym, jak wspomagać procesy myślowe.

Przypominamy sobie o tym, dopiero gdy nadchodzi sesja egzaminacyjna lub zbliża się termin oddania skomplikowanego projektu w pracy. W ostatniej chwili nie pomoże ani dieta cud, ani – może nawet tym bardziej – suplementy reklamowane na potęgę zwłaszcza pod koniec danego semestru szkolnego. O swój mózg warto dbać każdego dnia! Istotną rolę odgrywa tu właściwa dieta.

Orzechy, bogate w kwasy tłuszczowe, magnez i witaminy z grupy B, świetnie odżywią mózg. Prawdziwym bogactwem tych składników będą orzechy włoskie.

Ryby (łosoś, śledź, makrela) są bardzo wskazane jako uzupełnienie zdrowej diety.

Seler naciowy nie tylko jest bombą witaminową, lecz także wykazuje działanie uspokajające, co pomoże w okresie zwiększonego napięcia nerwowego.

Awokado zmniejszy uczucie zmęczenia. Uzupełnisz dzięki niemu witaminę E, żelazo, miedź.

W diecie zwiększającej wydolność procesów myślowych warto postawić na nieprzetworzone produkty, w tym szczególnie pełnoziarniste węglowodany. Zawarte w nich cukry na długo zapewnią źródło energii i będą stabilizowały poziom glukozy we krwi. Dzięki temu wzrośnie zdolność koncentracji. Podczas zwiększonego wysiłku umysłowego warto unikać cukrów prostych, zawartych między innymi w napojach energetycznych, po które często sięgamy, aby się pobudzić.

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >
Tagi: dieta, rozum, witaminy