Dieta czy postawić na zdrowe odżywianie?

Na początku roku robimy zwykle postanowienia noworoczne. Jedne z najczęstszych dotyczą poprawy wyglądu naszego ciała. Gdy podejmiemy już decyzję, że chcemy schudnąć lub po prostu zacząć się zdrowo odżywiać, stajemy przed dylematem, jaką dietę wybrać.

Na pewno nie jest to łatwe zadanie. Każdy z nas słyszał przynajmniej o kilkunastu różnych dietach, a ich autorzy prześcigają się w zapewnianiu, że ich receptura jest najlepsza i najskuteczniejsza. Wykluczają niektóre pokarmy, dodają substancje, które mają sprawić, że nasz metabolizm wreszcie ruszy z kopyta. Nie próżnują także producenci suplementów diety. Ile reklam przeróżnych specyfików odchudzających widziałeś w ostatnim czasie? Suplementacja jest ważna, wspomaga wiele istotnych procesów w naszym organiźmie ale nie zastąpi nam zdrowej, zbilansowanej diety.

Zanim zatem pobiegniemy do apteki po kolejny "cudowny" specyfik, warto jednak przez chwilę na spokojnie pomyśleć o ich działaniu. Gdyby istotnie tak było, że te wynalazki pomagają, to problem otyłości i nadwagi powinien się zmniejszać, a nie zastraszająco rosnąć… Postaw zatem na dowód, a dopiero później sprawdź teorię. Co mam na myśli? Przed wypróbowaniem danej diety porozmawiaj z ludźmi, którzy ją stosowali. Koniecznie przyjrzyj się też osiągniętym przez nich rezultatom. Jeśli nawet komuś udało się schudnąć, pamiętaj, że istotniejsze od tempa zrzucania kilogramów jest utrzymanie nowej wagi. Nawet 20 kilogramów mniej nic nie znaczy, jeśli w ciągu pół roku waga wróci do stanu sprzed diety.

Co zatem zrobić? Zamiast szukać kolejnej diety cud, postaw na zdroworozsądkowe odżywianie. Bez słodyczy, napojów gazowanych, przetworzonych produktów, za to z dużą liczbą warzyw, owoców, pełnego ziarna i chudych mięs. Taka dieta zapewnia organizmowi wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Do tego ma pewną niepodważalną zaletę. UCZY ZDROWEGO JEDZENIA. Czyli tego, czego próżno szukać w większości diet.

Każda dieta jest obarczona potencjalnym efektem jo-jo. Jeśli zaczniesz się źle odżywiać, to nie ma możliwości, abyś nie przytyła. Dieta racjonalna jest obarczona najniższym ryzykiem tego typu, gdyż nie wyklucza spożycia żadnego produktu spożywczego (oczywiście poza tymi niezdrowymi). Uczysz się, jak rozsądnie jeść, jak dawkować produkty spożywcze, i nie tęsknisz za pieczywem czy ziemniakami, ponieważ nie eliminujesz ich ze swojego jadłospisu, a jedynie jadasz je z umiarem.

Jeśli masz mało czasu, aby ułożyć jadłospis, możesz skorzystać z pomocy dietetyka, który zrobi to za ciebie. Przygotuje zestaw posiłków dobranych specjalnie do twoich upodobań i potrzeb. A do ciebie będzie jedynie należało trzymanie się tej racjonalnej diety! Powodzenia!

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >