Choroba bogaczy

Dna moczanowa, bo o tej chorobie mówimy, jest to rodzaj bolesnego zapalenia stawów, którego przyczyną jest podwyższone stężenie kwasu moczowego we krwi, spowodowane zaburzeniami przemiany materii.

Dlaczego poruszamy ten właśnie temat? Dlaczego jest to „choroba bogaczy”?

Dna moczanowa zaliczana jest do chorób cywilizacyjnych, związanych z nieprawidłowym żywieniem, polegającym na nadmiernym spożyciu potraw tłustych, bogatych w białko, nadmiaru kawy i alkoholu – a więc dieta ludzi bogatych, nie biedaków. Choroba może też ujawnić się po źle przeprowadzonych głodówkach lub dietach oczyszczających.

Choroba ta rzadko ujawnia się u ludzi młodych, ale na skutek zaniedbań, jak i szaleństw dietetycznych pracujemy na naszą przyszłość. Okazuje się, że złe nawyki żywieniowe dają o sobie znać np. w postaci chorób metabolicznych. Na dnę moczanową chorują głównie mężczyźni w średnim wieku, nie widzący świata poza pracą zawodową i nie zwracający uwagi na właściwy sposób odżywiania, aktywność fizyczną i odpoczynek. Organizmu nie da się oszukać.

Po raz kolejny pragnę Wam uświadomić, iż w naszym zasięgu jest potężna broń – zdrowy styl życia – prawidłowe odżywianie (co wcale nie oznacza drogie!), odpoczynek i aktywność fizyczna.

Jak mówił Kochanowski: „Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz”.

Zadbajmy o dobre zdrowie do samej starości – sami możemy więcej niż nam się wydaje. Bądźmy rozsądni.

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >
Tagi: choroba