Kiedy powinniśmy się badać? Czy to jest konieczne? Jeśli zmieniamy dietę, to stanowi to zalecenie do zrobienia badań? I co właściwie badać, jeśli już badać?
Takie pytania lub podobne często zadają moi pacjenci. Aby pomóc Wam w decyzji przebadania się, stworzyłam poniży krótki artykuł.
Jeśli zamierzasz zmienić dietę, nawet jeśli dobrze się czujesz, zawsze warto zrobić. Przede wszystkim powstaje najważniejsze pytanie: po co chcę zmienić dietę. Czy dlatego, że jestem otyły lub mam sporą już nadwagę? Przy zwiększonej masie ciała, gdzie duży jest procent tkanki tłuszczowej, pojawia się ryzyko wysokiego cholesterolu, nadciśnienia, zaburzenia gospodarki cukrowej. Oczywiście to nie wszystko, ale najczęściej to właśnie te parametry bywają zaburzone u osób otyłych. Decydując się więc na dietę redukcyjną powinniśmy właśnie to przebadać. Tym bardziej, że po kilku miesiącach walki z nadwagą warto ponownie sprawdzić, czy nasze wskaźniki uległy zmianie. Dobrze jest skonsultować te wyniki z dietetykiem lub lekarzem, jeśli znacznie odbiegają od normy. Ponad to, dzięki regularnym badaniom krwi, jesteśmy w stanie śledzić przez kolejne lata w jaki sposób zmienia się nasze ciało. Normy ustalone są ogólne, najlepszym punktem odniesienia dla naszych wyników jesteśmy my sami.
Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.
Sprawdź >