Zamień samochód na rower

Pogoda sprzyja. Lato zbliża się wielkimi krokami. Dlaczego więc nie zyskać pięknej sylwetki, łącząc przyjemne z pożytecznym. Zamiast jechać do pracy samochodem, wybierz się tam rowerem. Zaoszczędzisz nie tylko pieniądze, lecz także czas, który musiałabyś później wykorzystać na trening. Wyjdź z domu trochę wcześniej i nie stój w korkach! Rower zadba o twój portfel i… piękne pośladki!

Owszem, prowadzimy siedzący tryb życia, ale nie ma w tym nic złego, jeśli pod pośladkami zamiast fotela mamy wygodne siodełko. Dzięki zamianie samochodu na rower poprawisz sylwetkę, nastrój i zdrowie. Poza tym dzięki aktywności zyskasz w oczach innych i staniesz się symbolem zdrowego stylu życia. W dzisiejszych czasach „dobieranie torebki do butów jest już passe – dziś dobiera się koszyk do roweru”!

Pedałując ze średnią prędkością 19–22km/h, spalisz około 488 kcal w ciągu godziny jazdy. 

„Według badań CBOS 70% Polaków jeździ na rowerach, jednak tylko 20% Polek przemieszcza się w ten sposób regularnie. Inne badania wykazały z kolei, że ponad 80% z nas codziennie w drodze do pracy do pokonania ma nie więcej niż 20 km, a połowa z tej grupy nawet mniej niż 10 km. Niestety , cyferki pokazują też, że w tych codziennych podróżach zdecydowanie preferujemy samochód.  Na rowerze taka trasa zajmie ci około 30 minut. Pedałując do pracy chociaż dwa razy w tygodniu, możesz spalić dodatkowe 3000 kcal, co może przełożyć się nawet na 0,5 kg mniej w miesiąc”.

Często kobiety boją się jeździć na rowerze, gdyż uważają, że regularne pedałowanie nadmiernie rozbudowuje uda. Musisz pamiętać, że jeśli nie planujesz kariery kolarza wyczynowego, to nie grozi ci przyrost ogromnych mięśni. Aby móc rozbudować je do niebotycznych rozmiarów, trzeba przerzucić tony żelastwa! Gdyby budowanie masy mięśniowej było tak proste jak jazda na rowerze, w siłowniach nie byłoby tylu „pakerów” walczących o dodatkowe centymetry w obwodach, lecz wszyscy jeździliby na rowerach! Mięśni owszem przybędzie, ale za to tłuszczu ubędzie!:)

Źródło: „Women's Healh” 04/2015, J. Makowska, str. 33–35.

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >