Zadbaj o kondycję i popraw jakość swojego życia

Powszechnie wiadomo, że brak ruchu, stres i niezdrowe, wysoko przetworzone jedzenie, to tylko kilka z głównych przyczyn chorób cywilizacyjnych na świecie. Warto więc zadbać o to, by te czynnik zminimalizować.  

Zacznijmy od pierwszego - brak ruchu. Wokół ciągle słychać "ćwicz więcej ", "ruch to zdrowie", "ćwiczenia uzależniają" , "endorfiny po treningu buzują". Ale co, jeśli jesteś wyjątkowo opornym przypadkiem i naprawdę nie w głowie ci wylewanie siódmych potów w siłowni czy sali fitness? W takiej sytuacji, liczyć się będą nawet małe, wydawać by się mogło - banalne –  aktywności. Mówię tu o korzystaniu ze schodów zamiast windy, wysiadaniu jeden przystanek wcześniej w drodze do pracy, spacerze do pobliskiego sklepu zamiast zakupów przez internet i wiele, wiele innych. Te wszystkie czynności uzbierane w całość, mogą choć trochę odciągnąć cię od siedzącego trybu życia. Oczywiście taki ruch bez odpowiedniej diety i dodatkowego treningu nie zrobi z ciebie królowej fitnessu, ale przynajmniej choć trochę poprawi jakość twojego życia.

Stres - aby się go pozbyć lub zredukować, najprawdopodobniej musielibyśmy zrezygnować z pracy, odesłać dzieci do szkoły z internatem, a męża wymienić na "lepszy model". Tylko któż z nas by zniósł tyle stresów na raz? Oczywiście, o ile lekki stres działa na nas motywująco i mobilizująco, o tyle codzienny przypływ silnych emocji  np. w pracy, może przyczynić się do utraty zdrowia. Warto znaleźć zajęcie, które pomoże rozładować stres. Nie mówię tu o zjadaniu litrowych lodów na poprawienie humoru, bo często niestety zajadamy swoje stresy, ale można np. porysować lub pokolorować bardzo ostatnio popularne antystresowe kolorowanki dla dorosłych lub przede wszystkim poćwiczyć. Należy wybrać taką aktywność, która sprawia nam przyjemność. Jeśli np. nie lubimy biegać – nie zmuszajmy się do tego i  wybierzmy inną formę treningu. Jest ich naprawdę dużo, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Wysoko przetworzone jedzenie - jedząc produkty tego typu narażamy się na systematyczne odkładanie w naszym ciele związków chemicznych, których nasz organizm nie jest w stanie strawić. Nie strawimy w ciągu jednego dnia  konserwantów, które utrwalają żywność na kilka miesięcy. Jedzenie powinno być źródłem zdrowia, a nie chorób, dlatego warto dokładniej wybierać produkty, które codziennie lądują na naszym talerzu. Złogi zalegającego, ciężkiego jedzenia nie raz potrafią popsuć samopoczucie. Warto więc jeść zdrowo i lekko, by z każdego dnia móc czerpać to, co najlepsze.

Pamiętaj!

"Zdrowie to nie tylko całkowity brak choroby czy kalectwa, ale także stan pełnego fizycznego, umysłowego i społecznego dobrostanu - dobrego samopoczucia" (Światowa Organizacja Zdrowia WHO) Dbaj więc o swoje dobre samopoczucie! Ruszaj się, odżywiaj zdrowo i unikaj stresu:)

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >