Wałek nie tylko do masażu

Jeżeli masz w domu wałek, który zazwyczaj stosuje się to rozmasowania mięśni oraz treningu powięzi, spróbuj wykorzystać go również do ćwiczeń wzmacniających. Zobacz, jak ten gadżet świetnie się nadaje do treningu wszystkich partii ciała. Dzięki swojej formie, wałek sprawia, że trening stanowi nie lada wyzwanie. Wypróbuj sam, a zobaczysz, że warto :).

Poniżej przedstawiam kilka ćwiczeń, które – jeśli tylko będą wykonywane regularnie - pomogą wzmocnić i wyrzeźbić ciało. Wszystkie ćwiczenia wykonaj w 3 seriach po 60 sekund (w formie obwodu stacyjnego). Między ćwiczeniami rób jak najkrótszą przerwę. Odpocząć możesz dopiero po pierwszym obwodzie, lecz nie dłużej niż 2 minuty. Gotowa? Do dzieła! Na całość potrzebujesz jedynie około 20 minut. Pamiętaj, aby przed przystąpieniem do ćwiczeń, wykonać tradycyjną rozgrzewkę a na koniec rozciągnąć się (lub rozmasować rollerem).

1. Pajace na wałku - przyjmij pozycję jak do pompki, opierając ręce na wałku. Wykonaj lekkie podskoki, rozłączając i łącząc nogi. Podczas podskoków zwróć uwagę na to, aby biodra nie szły za wysoko w górę. 

2. Deska na wałku - przyjmij pozycję jak do deski, opierając przedramiona na rollerze, a dłonie skieruj do góry. Napnij wszystkie mięśnie i pilnuj, aby biodra nie opadły do dołu.

 

3. Pompki tricepsowe - usiądź na macie i połóż wałek za plecami. Ręce oprzyj z tyłu na rollerze, kierując palce dłoni w stronę pleców. Unieś biodra z podłogi i uginaj ręce w łokciach, obniżając pozycję ciała maksymalnie nisko nad podłogę.

 

4. Pompka na wałku - przyjmij pozycję jak do "damskiej" pompki. Jedną rękę oprzyj na wałku, a drugą zostaw na podłodze. Wykonaj pompkę. Następnie przełóż dłonie na drugą stronę walka i powtarzaj przez minutę.

 

5. Prostowanie i uginanie kolan - połóż się na macie. Złap roller między stopy. Ułóż nogi w pozycji krzesełkowej (zachowaj kąty proste w stawie biodrowym, kolanowym i skokowym). Wyprostuj nogi w kolanach, podnosząc roller do góry. Opuść nogi do pozycji wyjściowej pamiętając, aby pięty nie spadły do pośladków.

 

6. Most w rollerem między kolanami  - połóż się na macie. Umieść wałek między kolanami i mocno ściśnij nogi. Unieś biodra jak najwyżej w górę i opuść, nie dotykając podłogi.

 

Na koniec możesz wykonać masaż, naśladując obrazki umieszczone poniżej. 

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >