Utrzymaj letnią formę

Chciałabyś zatrzymać lato na dłużej? Nic prostszego - zapisz się na zajęcia jogi!

Joga jest jedną z najbardziej popularnych technik ćwiczeń, uprawianych obecnie przez kobiety. Wiele pań skarży się na nadwagę, a ćwiczenia typowo aerobikowe dla większości  z nich są poza zasięgiem, głównie z przyczyn zdrowotnych. W tej sytuacji ratunkiem mogłaby być właśnie joga. Czy rzeczywiście dzięki niej można utrzymać letnią formę lub nawet stracić na wadze?

W większości wypadków, za zbędne kilogramy ponosi odpowiedzialność siedzący tryb życia, do którego wracamy po wakacjach. Joga, której celem jest praca nad rozciągnięciem i uelastycznieniem mięśni, może zaradzić temu problemowi. O ile aerobik wymaga dużej sprawności ruchowej, joga jest  sportem uprawianym przez każdego, niezależnie od wieku czy kondycji fizycznej. Dodatkowo, pozwala wysmuklić sylwetkę i pomaga spalić zbędne kalorie. Zapewnia także równowagę duchową, której tak bardzo nam obecnie brakuje.

Kilka chwil dziennie

Ćwiczenia jogi są dziś dostępne dla każdego. W każdej niemal miejscowości  można zapisać się na zajęcia, aby w grupie rozpocząć swoją przygodę z jogą. Dobrym czasem na start jest wrzesień, kiedy jesteśmy po wakacjach. Dzieci idą do szkoły, a my mamy trochę czasu dla siebie. Wykorzystajmy powakacyjną energię, skumulowaną w ciele i postarajmy się zatrzymać ją na dłużej. Uprawianie jogi w grupie stało się powszechnie dostępne, dlatego decyzja, czy dołączyć do którejś z nich, zależy tylko od nas i naszych preferencji.

Codzienne lub regularne (np. dwa razy w tygodniu) uprawianie Hatha Jogi, z pewnością przyczynia się do znacznego uelastycznienia ciała ćwiczącego. Na początku nauczyciel uczy kilku podstawowych ćwiczeń, które w prosty i bezpieczny sposób pozwolą wprowadzić nas do trudniejszych pozycji, więc nie ma się czego obawiać.

Pamiętaj o dobrej zabawie!

Dążenie do swoich celów i przestrzeganie diety, a także spadek i utrzymanie wymarzonej wagi, są godne podziwu. Doceń siebie za to. Motywuj się, aż osiągniesz zamierzony rezultat. Ćwiczenia postaraj się wykonywać nie tylko w ciągu tygodnia, ale również w weekend. Spróbuj jednak wprowadzić jakieś urozmaicenia.

Wyjedź ze znajomymi na krótką wędrówkę za miasto. To pomoże Ci być blisko natury i da Ci niezbędną przerwę w treningu jogi. Istotnym jest, aby przebywać na powietrzu pomimo chłodniejszej aury, ponieważ  doda Ci to skrzydeł, da chwilę odpoczynku oraz pomoże przygotować do bardziej wymagających ćwiczeń w nadchodzącym tygodniu. Najważniejsze jest to, aby być w ruchu i mieć z tego radość.

Zaplanuj wycieczkę na plażę. Kiedy ostatnio Twoja stopa stanęła na miękkim, wilgotnympiasku? Kiedy spienione fale uderzały o Twoje łydki? Wykorzystaj taki wyjazd najlepiej jak się da – spacerując po niekończącym się wybrzeżu i… nie zapomnij o macie do jogi! A może rower? Jazda na nim to kolejna możliwość ćwiczenia na zewnątrz, a spędzając ten czas z przyjaciółmi, szybko stracisz rachubę przejechanych kilometrów.

Wszystkie Twoje wysiłki włożone w utrzymanie dobrej, powakacyjnej formy lub zgubienie zbędnych kilogramów, zostaną wzmocnione poprzez odpowiedni plan ćwiczeń jogi – to ostatnie jest przedmiotem kursu Domu Jogi od września br.  Zaglądaj regularnie na fan page Domu Jogi na Facebooku i wybierz zajęcia dla siebie. Nasz program pomoże Ci w utrzymać formę i dobre samopoczucie w naturalny sposób.

Czujesz, że przeszkodą w przyjściu na jogę jest Twoja psychika? Czy emocje mają negatywny wpływ na Twoje życie osobiste i zawodowe? Tym bardziej zapisz się na kurs jogi, a pomożemy Ci poradzić sobie z tymi problemami.

Zdaniem eksperta:

 „Joga to znacznie więcej, niż plan odchudzający. Często jednak tłumaczę moim uczniom, kiedy mówią: „Ćwiczę jogę, bo chcę schudnąć”- że jedyne, co naprawdę ma znaczenie, to Ćwiczę jogę.... Reszta jest mniej istotna. Cokolwiek przywiodło Cię na trening, najważniejsze, że dotarłaś. Z czasem zauważysz, że joga to faktycznie więcej niż ćwiczenia odchudzające. Na początkunajważniejsza jest Twoja obecność na zajęciach i decyzja, że właśnie tego chcesz.

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >